„Ten kdo zpívá, dvakrát se modlí“ – seminaristé z polského kněžského semináře v Lublinie, si vzali k srdci slova sv. Augustina a založili kapelu Good God. Hudební skupina existuje od roku 2011. Skládá se z pěti seminaristů, kteří chválí pána reggae hudbou.

 

Netrvalo dlouho a po nějaké době vydali své první album s názvem „Droga ocalenia“ (cesta ke spáse) a říkají: splnili jsme všechny formální podmínky a tak jsme rozhodli se zkusit prosadit na křesťanskou hudební scénu již na největším křesťanském festivalu v Polsku.

Koncert Debiuty se koná od roku 2011 a je to největší křesťanský hudební festival v Polsku, který podporuje mladé umělce.

Členové hudební kapely: Paweł Gołofit – zpěv a el. kytara, Adrian Komorowski  - klavír, Michał Kłysz – saxofon, Franciszek Wróbel – bicí, Dawid Gołąb – bas

 

 

Rozhovor o skupině s členy Good God


Jak vznikl název  Good God?

Chceme lidem ukazovat, že Bůh je dobrý.

Vyhráli jste v internetovém hlasování a budete hrát ve Varšavě na koncertě Debiuty. Je to pro vás velká čest?

Ano! A také je to takové symbolické vyvrcholení naší čtyřleté práce. Je to motivující když vidíme výsledky naší práce.

Kde se vzal nápad založit skupinu Good God?

Důvodů je více. Ale chtěli jsme změnit image křesťanské hudby ve společnosti. Obecně, jak někdo slyší o křesťanské hudbě, vyobrazuje si ji obvyklým způsobem. Někteří si myslí, že o Bohu lze zpívat jen v kostele s kytarou v ruce. Nebo si to lidé spojují s varhaníky nebo se zpěvem starších žen při mši. A tady se to zpravidla uzavírá. A přitom zpívat o Bohu lze různými hudebními styly.

Například reggae?

Vybrali jsme reggae, protože je snadno chytlavé, můžete si při něm broukat nebo podupávat nohou. Nechtěli jsme dělat křesťanskou diskotéku. Tři z nás již dříve hráli v jiné reggae kapele ve svých rodných vesnicích. Později se ale jejich cesty rozešly. Setkání v semináři v Lublinie, bylo překvapením a zároveň impulsem k zahájení díla. Poté co jsme se dali dohromady, první koncert jsme hráli po měsíci během týdne křesťanské hudby „Cecylianka“ v Lublinie. Na začátku jsme hráli písničky známé, ale v trochu jiném hudebním aranžmá. Pak jsme začali psát i vlastní hudbu a texty.

Při tvorbě jsme museli sladit přednášky v odpoledních hodinách. Často jsme v nahrávacím studiu trávili 8 hodin denně. Byl to pro nás velmi intenzivní čas. Po skončení jsme ze studia odcházeli ve 3 hodiny ráno a v 5:40 jsme měli další závazek, ale fungovalo to!

 

 

 

Jejich tvorba obsahuje nejen vlastní reggae písničky, ale také nazpívané velmi známé písně. Myslím, že jejich písničky si získají srdce každého z nás a pevně doufám, že v jejich tvorbě budou pokračovat i nadále a dočkáme se jejich dalšího alba. Myslím, že se máme do budoucna na co těšit, jelikož jejich tvorba je nádherná!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz