Skupina About a Mile vznikla v roce 2009 v Pensylvánii. Tato skupina se skládá z tří bratrů, kteří svou víru prožívají naplno. Jejich první album vyšlo v roce 2014 nesoucí název About a Mile.

 

Rozhovor s členem skupiny About a Mile

 

Co si vaši rodiče myslí o vaší hudbě?

Vzpomínám si, že když jsem začínal kapelu se svými bratry, můj táta nás povzbuzoval. Můj otec se nestaral, jestli jsme hráli v kapele nebo v ocelárně. Chtěl jen, abych vše řídil ve směru na počest Bohu a sloužil Pánu.

Vyrůstal jsem v křesťanské rodině. Pamatuji si, když mi bylo šest, moji rodiče se mě ptali, jestli bych chtěl přijmout Krista do svého života. Nemiloval jsem svého Spasitele tak, jako teď. V té době jsem prostě miloval své rodiče, a nechtěl jsem, abych je zklamal.

 

Řekni mi něco o svém vztahu s Kristem?

Když jsme šli na naše první turné, potkal jsem spoustu lidí, kteří tvrdili, že jsou křesťané. Někteří z nich věří v pěkně šílené věci. Hráli jsme totiž v různých církvích. Zajímalo by mě, jak všichni tito lidé, kteří sami sebe nazývali křesťany, mohou věřit v tyto věci. Nicméně při pohledu na ně jsem se snažil v nich vidět Krista.

Učil jsem se ukázat lidem milost jako Kristus, protože jsem věděl, že jsem taky potřeboval milost. Pokaždé, když jsem nacházel Slovo, přišel jsem na to, čím Ježíš Kristus je. Na to jsem přišel, až když mi bylo asi dvacet let. Bylo to poté, co jsme začínali dělat hudbu.

 

Jaký je účel vaší hudby?

Hlavním cílem našich hudebních let nebylo dostat evangelijní poselství ven. Když jsme slyšeli, že Ježíš nesl kříž asi míli, nazvali jsme skupinu "About A Mile“. Uvědomili jsme si, že je to skutečné. Chceme vzít tuto věc a použít ji k šíření evangelia a oslovit co nejvíce lidí pro Ježíše, jak to jen půjde.

 

Jak nemoc ovlivnila váš pohled na život a hudbu?

Byl jsem nemocný 2,5 let. Polovina našeho alba byla psána během této nemoci. Musím ale říct, že Jeho cesta je lepší než já.

Měl jsem nemoc - žaludeční onemocnění (ulcerózní kolitida), které způsobilo, že můj žaludek začal krvácet. Že bych měl mít sebevražedné sklony? Ne! Nikdy bych neskončil svůj život.  Byl jsem tak nemocný, že jsem se ale dostal do bodu, kdy jsem se ptal, jestli mám ještě pro co žít. Můj zdravotní stav byl vždy pro mě velmi důležitý. Na střední škole jsem hrál fotbal, byl jsem velmi zdravý…

Vidím ty nejtemnější části tohoto příběhu, kde Bůh mě použil k tomu, abych skrze tuto nemoc napsal alespoň dvě písně. Píseň “Who You Say You Are” je konkrétně o nemoci. Moje nejtemnější noc byla ta, ve které byla napsána tato píseň. Nyní je můj příběh skrze tuto píseň povzbuzením pro další nemocné lidi, kteří prožívají to stejné.

 

ODKAZY: http://www.aboutamile.com/


 

Výňatek z písně „Who You Say You Are“:

 

NEMŮŽU CHÁPAT VŠE, CO JSI NAPLÁNOVAL, ALE VÍM,

ŽE DRŽÍŠ MŮJ ŽIVOT PEVNĚ V RUKOU ...


 

 

 

 

 

 

 


2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz