Mnozí z vás jistě skupinu Kutless znáte. Pro posluchače této skupiny a nejen je, mám jednu novinku! Přesněji řečeno 13. 11. 2015 se můžeme těšit na vydání jejich nového alba, které by mělo nést název Surrender.

Skupina Kutless by měla ve studiu momentálně pracovat na jejich novém album, které chtějí vydat v půlce listopadu tohoto roku. Rokeři s vášní pro worship hudbu se vrátili ke spolupráci s dlouholetým producentem Aaron Sprinkle pro jejich nejnovější projekt.


"Jsme opravdu nadšeni naší novou deskou," řekl frontman skupiny Jon Micah Sumrall. „Opravdu jsme chtěli se vrátit do některých našich hudebních kořenů a tak jsme se spojili s Aaronem Sprinkle. Byla to taková instrumentální část našeho procesu nahrávání v průběhu první poloviny naší kariéry a jelikož jsme s ním zažili tolik legrace při vytváření hudby, dali jsme se znovu dohromady. Myslím si, že tento záznam skutečně zachycuje náš cíl začlenit některé z našich starších zvuků a přitom vytvořit něco, co je svěží a nové. "

 

 

Album na které se můžeme těšit již tento listopad!

 

Pro ty z vás, kteří skupinu Kutless neznáte, přináším malé seznámení s nimi.

Skupina KUTLESS vznikla v Portlandu ve státě Oregon jako chválící skupina s názvem Call Box v roce 2000. Jméno si změnili na Kutless před vydáním jejich prvního EP se třemi skladbami. Jméno skupiny vzniklo podle biblického verše Římanům 6,23, který říká: "Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je věčný život v Kristu Ježíši" Protože, jak skupina říká, "Vzal na sebe naše rány…, zanechal nás bez ran (anglicky ´Kutless´, skupina si počáteční písmeno změnila z ´c´ na ´k´). Jejich první singl měl název "Your Touch". Druhý singl z jejich debutového alba, "Run" drží rekord za to, že se dokázal nejdéle udržet v hitparádě Top 40 hudebního časopisu RaR.

V roce 2004, po vydání druhého řadového alba Sea of Faces , bylo skupině navrženo vystoupení na Olympijských hrách v Aténách. Nemohli se ale zúčastnit, protože byl zrušen let, kterým se tam měli dostat. V roce 2005 Kutless vydali své první chválící album s názvem Strong Tower. Po nahrání alba Strong Tower, ale před tím než bylo vydáno, opustili skupinu baskytarista Kyle Zeigler a bubeník Kyle Mitchell. Téhož roku Kutless také vyrazili na Strong Tower tour. Ve stejném roce postihl jih Spojených států hurikán Katrina. Při této příležitosti Kutless uspořádali koncert na podporu jeho obětí v Rolling Hills Community Church v Tualatinu, ve státě Oregon na němž se vybralo více než 50 000 dolarů.

Ke konci roku 2008 začala skupina nahrávat své čtvrté řadové album Hearts of Innocenc, které bylo vydáno 21. března 2006. Po vydání alba následovalo turné. V květnu 2007 se z důvodu vzácného očního onemocnění své dcery rozhodl skupinu opustit kytarista Ryan Shrout, místo kytaristy po něm převzal Nick De Partee. Tyto události potkaly skupinu v době plánování jejich pátého alba, vyšlo v roce 2008.

V roce 2009 bylo vydané v pořadí šesté album s názvem It Is Well. Je to druhé chválící album po albu Strong Tower.

V roce 2014 skupina vydala své zatím dosavadní nové album “Glory“.

 

 

ODKAZY:

http://www.kutless.com

 

 

 

 

 

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz