Dne 30. 10. 2015 se v Karlsruhe konal koncert této německé kapely, jehož jsme i my, 3 čeští návštěvníci, mohli být účastni. Outbreakband je křesťanská hudební skupina založená v roce 2007. Kapela je výsledkem různých mládežnických setkávání pořádané Centrem Víry v Bad Gandersheim, Německo.

Svůj název odvozuje od jedné akce zvané „Outbreak“.  Sami název vysvětlují jako:

Out/break/band = aus/brech/band (pozn. překladu: ausbrechen = prolomit, vymanit se z něčeho…)

„Vymanit se z religiozity, vymanit se z formy, vymanit se ze zajetí, vymanit se z…“

Sama jako Češka žijící v Německu tomu rozumím, že chtějí žít Víru, Lásku a vztah k Bohu nezávisle na německých řádech a pravidlech, na penězích, kterými je nejen církev svázána, na zákonech bez Lásky.

„Milujeme hudbu. Milujeme lidi. Milujeme Boha. A nejvíce milujeme, když můžeme tyto 3 věci spojit. Vidíme sami sebe především jako skupinu lidí, která se setkala s Bohem a chce tento nádherný zážitek zpřístupnit také ostatním. Naším nástrojem pro to je hudba.“

Přesně toto, co o sobě kapela tvrdí jsme mohli osobně během večera vidět, slyšet, zažít. Písničky kapela prokládala osobními svědectvími, modlitbou a hlavně vytvořila upřímnou atmosféru, ve které byla Boží přítomnost hmatatelná. Nejen, že nám umožnila se Bohu přiblížit, ale několikrát oslovila i ty z nás, kteří nikdy v životě na takovém koncertě nebyli, kteří se s Ježíšem ještě nesetkali, kteří Víru a Lásku k Ježíši nechápou.

Kapela vystupuje každoročně na Teenstreet Kongress, kde je už od roku 2010 pravidelně jako hlavní kapela. Hrají také na jiných mládežnických konferencích, chválových večerech nebo i festivalech v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Holandsku a dokonce v Paraguay.

Mezi nejznámější písně se řadí

Mittelpunkt (Středobod)

Die Liebe des Retters (Láska Zachránce)

Das ist unser Gott (Toto je náš Bůh)

Gott und König (Bůh a Král)

V roce 2013 byla kapele udělena nejvýznamnější cena evangelicky orientované moderní křesťanské hudební scény v německy mluvící Evropě – David Award pro „Umělce roku 2012“.  Live-CD z koncertu „Das ist unser Gott“ (Toto je náš Bůh) se v německých iTunes-Album-Charts umístilo na 23. místě. (7. červenec 2014).

Diskografie:

  • 2008: In deinem Licht (Ve tvém světle)
  • 2009: Alles Drin (Vše uvnitř)
  • 2010: Alles Drin Remix
  • 2010: Die Liebe des Retters (Láska zachránce; ve spolupráci s Centrem Víry, host: Anja Lehmann)
  • 2011: Real Love (Opravdová Láska)
  • 2012: Gott und König (Bůh a Král; ve spolupráci s Centrem Víry, speciální host: Thomas Enns)
  • 2014: Das ist unser Gott (Toto je náš Bůh; Live album, ve spolupráci s Centrem Víry)
  • 2014: Louder than before (Hlasitěji, než předtím)

 

Ludmila Honková

Odkazy:

http://www.outbreakband.de/


2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz