Brad Paisley je americký country skladatel, zpěvák a kytarista. Jeho láska k country hudbě pochází od jeho dědečka, Warren Jarvise, který mu dal první kytaru a naučil ho již v 8 letech na ni hrát.

 

V 10 letech hrál poprvé na veřejnosti v jeho církvi. Dále hrával na vánočních večírcích a při Dni matek. Pokud jste někdy poslouchali jeho písně, tak jistě víte, že je Brad Paisley oddaným křesťanem. Paisley je křesťanským chlapcem skrz naskrz. První píseň, kterou napsal ve svých dvanácti letech, se nazývá „Narozen na Štědrý den“. Tuto píseň napsal na počest Ježíška. V současné době Bůh a víra jsou všudypřítomným tématem Paisleyových textů a písní.

 

 

 

 

Na následujícím obrázku si můžete povšimnout, že již od mala byl Paisley poctivě veden k hudbě. A jeho láska ke své kytaře trvá dodnes.

 

 

Jedna jeho píseň nazývající se „No“ je o tom, jak Bůh slyší tvé modlitby i když ne vždy dostaneme to, za co jsme se modlili. "Nenechte se zmást. Každá modlitba, kterou se modlíte, dostane odpověď. Ale někdy se stane, že odpověď zní ne."

 

 

Ale dokonce, i když je Paisley oddaným křesťanem, neodsuzuje lidi, kteří nejdou a nenásledují stejnou cestu. „Pro mě je nejlepší způsob pozorování ten, že nebudu trávit veškerý čas vysvětlováním co všechno dělají špatně, ale že ukážu, jak váš život funguje a kolik v sobě máte pokoje. Ježíš by nikdy ani v nejmenším neodsuzoval. Nikdy jsem aspoň ten pocit při četní Bible neměl, že by se Ježíš na někoho podíval a odsuzoval. Vždy měl soucit a pochopení.“

 

Vítejte v budoucnosti

Ačkoliv by to mohlo někoho z dnešního country hudebního světa překvapit, Paisley je obrovským Obamovým stoupencem.  Jeho píseň „Welcome to the future“ o rasovém pokroku, byla inspirována zvolením Obamy v roce 2008. Poprvé tuto píseň zahrál živě před prezidentem při oslavách 4. července v Bílém Domě. Dne 24. května 2014 Paisley odcestoval i s Obamou do Afghánistánu, kde spolu navštívili americké vojáky.

 

 

Paisley vydal i svoji první knihu s názvem „Deník hráče: Jak ze mě hudební hrdinové udělali v roce 2011 kytarového muže“. Tato kniha je autobiografií a mluví o jeho hudební píli a o tom jak mu události v jeho životě pomohly připravit na to, co má ještě před sebou. Kniha také obsahuje kapitoly, které hovoří o jeho první kytaře darované od svého dědečka, dále se tam čtenář může dovědět o jeho první kapele C-notes, o jeho první napsané písni a mnoho dalšího týkající se hudby a kytary, osobního života a kariéry.

 

 

Za svůj život vydal Paisley již 11 alb a posední album vydané v roce 2014 nese název Moonshine in the Trunk. Je také nositelem mnoha desítek hudebních ocenění. Např. několik cen Grammy, CMT Music Awards, American Music Awards, Country Music Awards, Academy of Country Music, a spousta dalších ocenění. V minulosti i nyní se objevuje v různých filmech.

 

 

K písni Those Crazy Christians Paisley řekl, že tuto píseň považuje za nejdůležitější náboženskou píseň, kterou kdy nahrál. „Tuhle píseň jsem napsal krátce poté, co můj bratranec zemřel v roce 2011. Byl mladý a zápasil s těžkou nemocí. Nejvlivnějšími projevy víry v akci, nejsou ruky zdvižené do vzduchu nebo vykřikování Halleluja a radování se. Pro mě nejvlivnějším projevem víry bylo to, že se členové církve shromáždili kolem mého bratrance u lůžka, když vydechl naposled. Zatímco on bojoval se svým životem, jeho rodina se v posledních dvou týdnech o něj nepřetržitě starala. Až do úplného konce, kdy svůj boj s těžkou nemocí prohrál. Jsou to prostě lidé, kteří mě inspirují.

 

 

Řekl jste, že váš nový singl, "Vítejte v budoucnosti," je vaše oblíbená skladba, kterou jste kdy napsal. Proč?

Věděli jsme, že chceme mluvit o technice a o tom, jak se svět mění. Je to ta nejtěžší věc na světě, dát emoce, které jsem měl v posledních šesti měsících do písně. Ještě k tomu mám dva kluky a teď přemýšlím i o nich. Celá první sloka jen tak rezonuje se světem, ve kterém jsem vyrůstal a ve kterém budou žít naše děti. Jsou to dvě různá místa. Přenesl jsem se i zpátky do období, ve kterém vyrostl dědeček. I přes všechny těžké ekonomické časy, které nastaly, i přesto tam nechyběly pocity naděje a hrdosti.

 

Vaše první album vyšlo v roce 1999. Jaký je to pocit slavit 10. výročí nahrávky?

Je to trochu škoda, že každý nemůže milovat svou práci tak jako já, protože já se už nemůžu dočkat, až se vrátím na silnice a budu hrát tyto písně. V naší show přibude 6 nových věcí. To je zatím nejvíc, co jsem kdy udělal, pokud jde o nové písně. Já to prostě miluju. 

Jste spoluautorem všech 14 skladeb na albu. Říkal jste, že toto album je více osobní album, než jakékoliv jiné. Proč tomu tak je?

V případě, že se v posledním albu dívám zpět na střední školu, tentokrát se ohlédnu o hodně let zpátky. Podívám se, kdo jsem a na svůj život kdy jsem byl ještě malým chlapcem. Tohle všechno naleznete v písni " If He’s Anything Like Me," což je o mém synu Huckovi a také o našem miminku Jasperovi.

 

 

ODKAZY:

http://www.bradpaisley.com/

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz