Carrie Underwood je americká zpěvačka popu a country. Carrienin inspirující příběh víry začíná na venkovské Oklahomě, kde zpívala v kostelním sboru. Po letech usilovné práce zkoušela pracovat jako zpěvačka a jejím domovem se stalo jeviště American Idol.

 

I přes to se její víra stala součástí jejího života. Od církevních táborů, dalších jiných cest až po turné po celém světě. Nyní je provdaná za Mike Fishera (slavný hokejista NHL), který je také křesťanem. Carrie je přesvědčená, že ji Mike pomohl v jejím růstu ve víře a jejich spiritualita je v samém srdci jejich vztahu.Carrie říká, že Ježíš v jejich životech hraje důležitou roli každý den.

Získala multiplatinovou desku (6x platinová) za své album Some Hearts. Dále získala jednu cenu American Music Award, pět cen Billboard Music Award a dvě ceny Grammy. Její album se stalo nejvíce prodávaným ze všech účastníků soutěže American Idol.

 

 

Z jejího alba Some Hearts vzešlo pět hitů, které se v různých hitparádách v USA a Kanadě dostaly na první místo. Mezi ně patří například Inside Your Heaven, Jesus, Take the Wheel a 'Before He Cheats.

Vydala již 5 alb a jejím nejnovějším albem vydané v říjnu 2015 nese název Storyteller (Pohádkář). Jejím koníčkem jsou zvířata. Je vegetariánka, ve svých třinácti letech přestala jíst maso, protože se nedokázala vyrovnat s myšlenkou, že by musela sníst jedno ze svých zvířat. Pro své rodné město Checotah napsala píseň I Ain't in Checotah Anymore. V prosinci roku 2005 byla zvolena Oklahomankou roku časopisem Oklahoma Today.

 

 

Píseň Something in the Water je výjimečná!

Carrie se nedávno přiznala: „Nemyslela jsem si, že píseň Something in the Water se stane takovým hitem ještě před vydáním alba.“ Tato country zpěvačka propustila do této písně víru – v této písni se zpívá o obrácení, křtu a o udržení si stálé víry. Od té doby se její hudební dráha může chlubit tím, že se drží na předních příčkách country hudby, jako např. na Billboard's Hot Country Songs, kde se drží dodnes.

„Zatímco jsme psali píseň Something in the Water, věděli jsme, že budeme mít něco výjimečného.

Když byla konečná verze této písně připravena, Carrie řekla, že její pracovní místnost byla doslova nabitá. „Věděli jsme, že to bude výjimečné.“ Text písně Something in the Water obsahuje následující slova: „ Potom někdo řekl toto, co teď chci říct vám. Otevřel mé oči a řekl mi pravdu. Oni řekli: měj trochu víry a vše bude lepší. Tak jsem sledoval kazatele dolů k řece a teď jsem pozměněný, teď jsem silnější, něco tam v té vodě musí být“…

„Country hudba je jiná“ řekla. „Nejsem prvním člověkem, který zpívá o Bohu, Ježíši nebo víře a taky nebudu posledním. Pro mě tato píseň nebude poslední písní. Pokud se Vám to nelíbí, změňte kanál.“ Takhle Carrie reagovala na menší kritiku.

 

 

Text písně Little Toy Guns vypráví příběh o domácím násilí točící se kolem malého dítěte, které slyší své rodiče bojující a chtějící uniknout z bolesti. Carrie vypráví příběh z pohledu dítěte. Říká, že si dítě přeje, aby zlostná slova byla falešná „jako malé hračky napodobující zbraně“. Kdyby zlostná slova byla falešná jako napodobenina zbraní, nebylo by to na škodu.

 

 

Carrie nazpívala a natočila i videoklip spolu s Bradem Paisleym, o kterém bylo zde na těchto webových stránkách již psáno. Můžete zhodnotit, jestli tito dva country zpěváci jdou dohromady a jestli jiim to spolu ladí.

 

 

 

ODKAZY:

http://www.carrieunderwoodofficial.com/home/

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz