Chris August tvoří hudbu, skrze kterou chce vyjádřit jeho lásku k Ježíši. Jeho přáním je podělit se s celým světem o tuto Ježíšovu lásku skrze své písně a svědectví. Při psaní svých písní čerpá Chris ze svých životních zkušeností a vkládá do nich lásku, víru, vděčnost a zranitelnost.

V roce 2012 se mu stal na skateboardu úraz hlavy. Tato nehoda poznamenala celý jeho následující život. Skončil v nemocnici s pohmožděninami a krvácením do mozku. Bylo to vážné.  Ztratil téměř všechny vzpomínky, včetně toho dne kdy se nehoda stala. Aby vydržel bolest, jeho lékaři mu předepsali léky proti bolesti. Když ale po delší době jejich užívání měly léky negativní vliv na jeho spánek, lékaři byli připraveni mu dát další jiné léky. „Moje krabička na pilulky byla o velikosti notebooku.“ vzpomíná Chris. „Bylo to šílené! Vzal jsem si jednu a hned jsem potřeboval další, abych odvrátil nežádoucí účinky. A pak jsem si musel vzít ještě další a další.“ Věděl, že nechce žít tímto způsobem a začal vynechávat některé léky. Není divu, že jeho tělo, které bylo na nich fyzicky závislé se bouřilo. Onemocněl a byl velmi unavený. Dostalo ho to opět dolů. Jeho emoce a mysl byly zmatené jako jeho tělo. „Jednal jsem divně.“ vzpomíná. „Cítil jsem se divně.“ Jeho přátelé si toho všimli a navrhli mu poradce. „A poradce mi navrhl, abych navštívil psychiatra.“ říká s náznakem smíchu a sarkasmu. A zatímco dnes může prasknout smíchy, v současnosti je skutečnost taková, že se tento křesťanský hudební umělec střetl s diagnózou – deprese. Věděl, že je na šikmé ploše. Nemohl z toho najít cestu zpět. Brodil se hlubinami nejistoty a beznaděje. Prošel obdobím naprosté osamělosti a obdobím bezesných nocí. "Bylo to zdaleka nejtěžší období mého života," říká Chris. Pak ale přišel zlom. Na turné s Big Daddy Weave, v té době měl sedadlo v předních řadách… Když viděl to zapálení pro šíření pravdy a projevy lásky v každém prostém vystoupení… Dokonce i teď Chris zakroutí hlavou nevěřícně, když se mluví o fyzickém a emocionálním vyléčení, jehož byl na tomto turné svědkem. „Každý večer mají na konci svého vystoupení chvíli, kdy se oni modlí za lidi. Vím, že Bible říká: blahoslavení ti, kteří neviděli a uvěřili. Ale některé věci mě donutili říci „Oh můj bože“. Stal jsem se křesťanem v pubertě, ale nikdy jsem neviděl křesťany dělat to, co by dělat měli. Obvykle jsem šel do kostela jednou týdně jako ostatní... a o tom to bylo. Toto bylo na rozdíl od toho něco, co jsem nikdy předtím nezažil.“ Jako očitý svědek uzdravení a vykoupení, začal uvažovat, jestli by se tyto novodobé zázraky mohly přihodit i v jeho životě. „Sedím zde a přemýšlím, pořád mám brát nějaké léky, léky na spaní atd. Řekl jsem si: “ budu prosit Pána, aby mě vyléčil.“ A taky se tak stalo. Jeden rok po nehodě prosil Boha o hmatatelné, fyzické uzdravení. Jeho modlitba byla vyslyšena prakticky okamžitě. „Nebyla to postupná záležitost.“ vyjasňuje. „Byla to celonoční záležitost. Probudil jsem se další den a od toho dne až dodnes jsem neměl ani jednu pilulku. To ale neznamená, že to občas nemám těžké. Také to neznamená, že mohu jen sedět, nedělat nic, čekat a převzít uzdravení. Musel jsem učinit určité kroky a dát do toho spoustu úsilí abych mohl jít s Lékařem a Tvůrcem.

 

"Tolik lidí si myslí, že Bůh uzdravoval lidi jen před 2000 lety, kdy zde kráčel Ježíš. Ale to je jen bod jeho narození, kříže a zmrtvýchvstání. On je pořád tady. Neodešel. Není stále v hrobě. On je stále v pohybu, uzdravuje a obnovuje. Prvním krokem pro mě je věřit. Nemůžete přijímat, pokud nechcete věřit. Řekl jsem: "Pane, věřím, že jsi stále zde a stále hojíš rány, chci, abys mě vyléčil.“

 

 

Chris napsal před nehodou píseň "Center of It," z alba The Upside Of Down. "Pak, ale když jsem dokončoval tohle album, stala se mi tato nehoda a lékaři mi řekli, že než se zotavím, bude to trvat celý rok. Poslouchám tuhle píseň a je šílené jak moc mě to vždy zasáhne. Je to opravdu zvláštní pocit v tom smyslu, že jsem rád, že Bůh mi tuto píseň vložil do srdce v době, kdy jsem ji psal, bylo to pro mě pak velmi povzbuzující."

 

 

"Píseň "Restore“ je velkou připomínkou toho, jak Bůh může uzdravovat naše životy v době kdy to nejvíce potřebujeme, v době nouze. Viděl jsem billboardy, které propagovaly rychlé a levné rozvody. Cítil jsem, že tato píseň musí být na tomto albu, protože my potřebujeme, aby nám bylo připomínáno, že nás chce Bůh uzdravit. Chce, abychom za něj bojovali a nevzdávali se! Nepřítel se bude snažit rozvrátit naši rodinu a bude používat naše slabiny. Dobrou zprávou ale je, že Bůh je větší než naše slabosti a může vyléčit i zlomené srdce."

 

 

Chris August vydal v roce 2015 své nejnovější album „The Maker“. Nachází se v něm 13 písní. Chris byl také pětkrát nominován na cenu Dove Awards a třikrát tuto cenu vyhrál.

 

 

 

Píseň "7x70" je o odpuštění rodičům, kteří se rozvedli, když byl Chris v páté třídě.

 

 

 

Jedna z jeho písní je i píseň „Something“ která je o muži modlícím se za svou budoucí manželku. Zpívá o pocitu jaké to je modlit se a čekat a také zpívá o tom, že se nakonec vyplatilo čekat.

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz