Pro fanoušky hudební skupiny Switchfoot přináším jednu radostnou novinku!!! Tento měsíc skupina Switchfoot vypustila na svém webu zprávu, že 8. července 2016 se můžeme těšít na jejich další nové album nesoucí název WHERE THE LIGHT SHINES THROUGH! Těšíte se?

Napadlo mě, že zkusím zabrouzdat na internetu a zjistit, zda někde nenajdu najaké další informace k jejich novému albu... Sotva jsem vstoupila na jejich stránky, objevila jsem jen cca dvě hodiny starou zprávu, kde člen kapely Jon Foreman popisuje nové album. Hezké že?

A jelikož se chci s vámi o to podělit, přináším vám jeho slova: 

"Na tomto albu je ironické to, že album světla se zrodilo v jedné z nejtemnější dob, kterou jsem kdy prošel. Ale místo abych utíkal pryč z temnoty, chtěl jsem se s ní setkat tváří v tvář.

Tak jsem se zavázal k tomu, že každý den třicet minut budu sedět na skále blízko oceánu a zápasit s těmito temnými otázkami. Temnota a já jsme chtěli spolu diskutovat každou noc. Na stejné skále, pod stejnými hvězdami: jen temnota a já bojující vedle nekompromisního hučení Tichého oceánu.

A poté nějakým způsobem začalo pronikat skrze tmu světlo. Tyto moje šrámy se začaly obracet do mých písní. Jaké jsou mé boje? Jaké jsou mé obavy? Kde najdu Boha? Nebo více vhodně položené – Kde mě chce Bůh nalézt? V poslední době mě nalézá ve tmě sedícího na skále vedle oceánu. A skrze tento čas v temnotě si začínám uvědomovat, že „dobré žití“ znamená něco většího, než jen předstírat: předstírat, že je vše OK; předstírat, že mám na všechno odpovědi. Dobré žití začíná uznáním rány. Koneckonců temné rány z našeho světa jsou nevyhnutelné – rána jsi ty, jsem to já, je to lidstvo. Rána je Afghánistán, je to Palestina, jsou to Spojené Státy. Ránou jsou i naše rozbité domovy, naše rozbitá manželství, naše rozbitá srdce. Rána je Golgota, rána je kříž. Ale raději, než utíkat pryč, pojďme přijmout pravdu o našem rozbitém lidstvu a pravda nás osvobodí! Nepředstírejme, že je vše dobré – po tom všem je to nemocný, který potřebuje doktora. Ne, my jsme zraněni, smrtelně zraněni, temně zraněni. Opravdu věříme v živého Boha, který je náš Spasitel? Silný a milující – schopný léčit tyto rány? Pokud ano, přinesme naši temnotu k Němu. Všechnu. Život je krátký a já chci žít dobře."

Rána je KDE SVĚTLO SVÍTÍ SKRZ.

Jon

 

Zde si můžete poslechnout dvě písničky z budoucího nového alba.

 

TRAILER K NOVÉMU ALBU

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz