Měla jsem možnost udělat s touto kapelou rozhovor a tak bych vám ji chtěla představit. O kapele "Way to go" jsem se dověděla před asi půl rokem, velmi zajímavým způsobem. Po nějakém čase jsem ale na tuto kapelu pozapomněla. Ale co se nestalo. Před cca dvěma týdny mi přišel email, ve kterém se nacházel odkaz na nový videoklip "Vodiaci pes". Tento videoklip a píseň mě tak nadchla, že jsem si ji pouštěla stále dokola... O co víc mě ale potěšilo, že odkaz na tento videoklip mi poslala kamarádka, která je nevěřící. V tu chvíli jsem si řekla, jak se hudba může stát opravdu krásným evangelizačním prostředkem. Jak velkým darem je hudba pro každého z nás... Můžeme skrze ni mluvit a předávat víru, skrze hudbu můžeme vyjádřit to, co je pro nás někdy slovy těžce pochopitelné, vyslovitelné... A to všechno se skrývá po pouhým a prostým slovem HUDBA - slovo tak jednoduché a zároveň tak hluboké... Myslím, že slova kapely mluví za vše: "Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce."

 

WAY TO GO je křesťanská kapela, která Vás na první pohled zaujme svojí odlišností. Kapela totiž působí výhradně v pánském složení a umí svým osobitým stylem hudby zahřát posluchače na duši.

Hrají převážně vlastní tvorbu, charakterizovatelnou jako moderní hudba. Je do ní vložená notná dávka energie a hloubky, převážně pomocí smysluplných textů. Way to go hraje na akustické nástroje a zážitky svých posluchačů umocňuje vícehlasým zpěvem. Jejich koncert se tak stává příležitostí ponořit se do hudebního a duchovního zážitku, který Vás naplní.

We gonna put our hearts to our music, to our God.

 

 

ČLENOVÉ KAPELY:

Jožka Balada - zpěv, kytara, bass kytara
František Herz - zpěv, kytara, bass kytara
Tomáš Majtán - piano, harmonika
Pavel Hrdinka - bicí
Dominik Levíček - zpěv, synťák, ukulele

 

ODKAZY:                                                                                                                                                                 

Way to go - youtube

Way to go - facebook

 

Rozhovor o kapele a jejich novém videoklipu "Vodiaci pes"

 

Mohli byste se nám krátce představit?

Jsme pěti členná chlapecká hudební skupina z jižní Moravy. Naše tvorba je často označována jako pop-folk.

Povězte nám něco o vaší cestě, která vedla k založení této kapely? Jak jste se dali dohromady a co vás motivovalo?

Známe se od dětských let a právě vztah k hudbě nás motivoval k založení společné kapely :)

Má název vaší kapely "Way to go" nějaký hlubší význam? Podle čeho jste se rozhodli tak pojmenovat?

Way to go v překladu znamená “Cesta, kterou jít”. Jde o cestu, kterou bychom i my rádi chtěli jít, cestě s Pánem Bohem. Texty našich písní jsou o životě a ze života, o vítězstvích a pádech, tvrdé realitě, snech a tužbách...

Před pár dny jste vypustili do světa váš opravdu povedený první oficiální videoklip nesoucí název "Vodiaci pes". Jak dlouhou cestu jste museli ujít k vytvoření tohoto klipu? Co všechno tomu předcházelo?

Prvním impulzem k natočení klipu bylo vytvoření nahrávky písně ve Studiu Daniels. Přípravy trvaly přibližně půl roku, během kterého jsme hledali kameramana, nevidomého chlapce, psa, vytvářeli jsme scénář a mapovali místa k natáčení. Naším cílem bylo vytvořit co nejvíce autentický klip k písni. Přestože práce se slepým člověkem a zvířaty bývá komplikovanější, celý klip se nám podařil natočit za pouhé 3 dny a to díky skvělému počasí, šikovným hlavním aktérům – kamarádovi Benjamínovi, psu Mikešovi a jeho majitelce Míši, velmi citlivému a šikovnému kameramanovi a mnohým dalším, kteří zajišťovali zázemí k tomu, aby natáčení mohlo probíhat hladce. Vše, co bylo spojeno se vznikem tohoto videoklipu považujeme za velký Boží zázrak.

Ve videoklipu se objevuje nevidomý člověk a pes. Co nám, posluchačům, chcete tímto hudebním klipem sdělit?

Vztah nevidomého člověka a jeho psa (vodícího), je velmi zvláštní a je založen na vzájemné důvěře a lásce. Jde o pouto, které v písni přirovnáváme ke vztahu člověka a Pána Boha, Ježíše Krista. Každý se může rozhodnout, jak a s kým půjde na cestě životem, je to jen na nás...

Skládáte si text i hudbu sami?

Ano, skládáme.

Plánujete, že byste někdy v budoucnu vydali i své první vlastní CD?

Ano, plánujeme, ale momentálně nechceme slibovat žádný konkrétní termín jeho vydání.

Dočetla jsem se, že jste obsadili a vyhráli první místo v souboji kapel v soutěži Gospeltalent 2016! Gratuluji!!! Co pro vás znamená tato výhra? Čekali jste to?

Děkujeme! :) Výhra v Gospeltalentu nám pootevřela dveře na slovenskou hudební scénu a nabízí se nám další možnosti, v nichž můžeme předávat lidem to, co vkládáme do našich písní.

Co je vašim největším snem? Čeho byste chtěli jako kapela v životě společně dosáhnout?

Našim největším snem je vědomí toho, že jsme ve světě něco změnili k lepšímu.

Kde vás můžeme tento rok ještě uslyšet? Plánujete nějaké koncerty po ČR?

Můžete nás potkat na letních křesťanských festivalech, mezi které patří například slovenský Campfest, SEMfest nebo třeba český NG fest či festival UNITED. Více informací se můžete dozvědět na naší FB stránce :)

Přeji vaší kapele do vašeho započatého díla hodně úspěchů, fanoušků a Božího požehnání do další tvorby a koncertování.

Děkujeme, těšíme se na Vás.

 

Děkuji za rozhovor a těším se na vaše vystoupení na festivalu United 2016!

Market

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz