Tato americká šestičlenná hudební skupina I Am They pochází z Nevady. V lednu roku 2015 vydala své první album nesoucí název „I Am They“. Téhož roku získali také cenu Dove Award za nového umělce roku.

Tuto kapelu jsem objevila ve zkouškovém období, kdy jsem zápasila s nejtěžší zkouškou a tak jsem si řekla, že by se tato kapela měla objevit na webu :-) Mezi mé srdcové písničky od této skupiny patří píseň Here Is My Heart a píseň King Of Love a tak vřele doporučuji si je poslechnout. Jsou prostě úžasní!

 

ČLENOVÉ KAPELY:

· Adam Palmer, Matthew Hein, 

· Abbie Parker, Justin Shinn, 

· Sara Palmer, Bobby Stiehler

 

ODKAZY:

Youtube

Oficiální web - I Am They

 

Here Is My Heart

 

King Of Love

 

 

Rozhovor s kapelou pro křesťanský hudební portál Hallels.com

 

Děkuji moc za váš čas. Začneme například s otázkou, proč se nazýváte „ I AM THEY“?

Děkujeme, že jste si udělali čas promluvit si s námi! Ok, takže naše kapela má takový zajímavý příběh. Původně jsme měli jiný název, ale byl to jen název našeho duchovního úřadu a po určitém čase jsme se rozhodli, že z určitých důvodů změníme název. Ze spousty nápadů jsme se shodli na názvu I AM THEY. Myšlenka se zrodila z Janova evangelia v 17 kapitole, kde se Ježíš modlí za své učedníky a kde v celé kapitole na ně neustále odkazuje jako „oni“. O něco později v kapitole Ježíš říká v modlitbě: „Neprosím však jen za ně, ale i za ty, kteří skrze jejich slovo ve mne uvěří; aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli v nás, aby tak svět uvěřil, že ty jsi mě poslal. Slávu, kterou jsi mi dal, dal jsem jim, aby byli jedno, jako my jsme jedno...“ Tak jsme si mysleli, že to bude dobrá personalizace říct I am they – jsem oni, jsem Kristovým učedníkem. Takže každý následovník Krista může říct vedle nás rovněž „I am they“.

Jaký byl začátek vaší kapely?

Po našem společném čtyřletém hraní a psaní, Matt a Adam založili kapelu v roce 2008 se záměrem dát dohromady tým hudebníků z místního církevního společenství, aby vedla 3hodinové chvály o Halloweenské noci. Tuto událost jsme pojmenovali „Šalamounova veranda“ a skupina se vytvořila z vedoucích chval a hudebníků z různých místních církví. Ve skutečnosti ze 6 členů kapely bylo 5 z různých církví. Tehdy jsme předpokládali, že ta noc bylo naše jediné vystoupení, ale později se ukázalo, že jsme byli dobře přijati a když jsme se ptali lidí zda by chtěli, abychom pravidelně vystupovali, odpověď zněla, že ano.

Jak byste popsal váš hudební styl?

Hudebně. Když vezmete 2 díly folku, 2 díly popu a 1 díl akustic řízený chválou a potom všechno promícháte dohromady, dostanete něco jako I Am They. Jelikož jsme převážně akustická kapela, máme mnoho lidových nástrojů, které v našich písních hrají významnou roli.

Jedna z vašich písní „Over and Over Again“ je pro vás velmi osobní. Můžete nám říct ten příběh?

Jistě. Píseň „Over and Over Again“ je píseň, která se zrodila z mého příběhu o tom, jak jsem přišel k víře. Každý z nás má svůj vlastní příběh s klíčovými okamžiky, které jsou sesypané do jednotlivých kapitol. Pro mě bylo klíčovým okamžikem to, když byl můj nejstarší bratr zabit při nehodě, kterou způsobilo řízení pod vlivem alkoholu. To mi bylo sedm let. Moji rodinu to tak hluboce zasáhlo, že se moji rodiče nakonec rozvedli. O několik let později jsem jako ateista zápasící o smyslu života a smrti a světu kolem sebe, jsem začal mít pocit jako bych ve svém životě neměl žádné přátele a lásku. Aniž bychom se pouštěli do podrobností, můj život a můj svět se staly velmi tmavými a beznadějnými místy. Po několika návštěvách různých lékařů a poradců jsem dostal antidepresiva k léčbě klinické deprese.... a později jsem se dostal do bodu, kdy jsem cítil, že život nestojí za to žít.

Ve věku 16 let jsem se pokusil o sebevraždu. Přežil jsem. Do dvou týdnů jsem měl v plánu se znovu pokusit o sebevraždu. Když přišel ten moment, kdy už jsem držel pistoli pod bradou, nemohl jsem se k tomu přimět.

Chodil jsem do školy a druhý den jsem se potkal s dívkou jménem Alicia, která navždy ovlivnila můj život a nakonec i věčnost. Domluvili jsme se, kdy se sejdeme a já jsem nadšeně souhlasil a odložil své plány o svém životě. Když přišel čas se setkat, čekal jsem... čekal a ona se neobjevila. Říkal jsem si, že se nenechám cítit se odmítnutý a nechaný na holičkách. Rozhodl jsem se jít domů a ukončit svůj život.

Sotva jsem vyšel ze dveří mé vysoké školy, křičela na mě, ať se zastavím a omlouvala se mi za pozdní příchod. Šli jsme si sednout a poté jsme spolu mluvili.

O několik týdnů později se mě Alicie zeptala, zda bych nechtěl dát svůj život Pánu... a já řekl, že ano. A pak se zeptala, kdy bych to chtěl udělat. „Teď?“ A já odpověděl „Ano, hned teď.“ A tak jsem dal svůj život Bohu právě tam.

Bůh začal dramaticky měnit můj život. Ale jako v každém příběhu – jednou jste nahoře, jednou jste dole. A právě texty této písně byly napsány v jedné takové době, kdy jsem byl na dně. Bůh se nás vždy bude snažit vytáhnout zpět do Jeho blízkosti.

 

Over and Over Again

 

No Longer Slaves

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz