Americká skupina Zealand Worship pochází z Franklinu, Tennessee a založil ji Phil Joel. Skupina začala plně svou hudební dráhu v roce 2015. V červnu roku 2015 vydali své první CD s názvem Zealand Worship - The EP. Zealand Worship je rocková skupina skládající se z bývalého Newsboys zpěváka a kytaristy Phila Joela, který opustil skupinu Newsboys po 13 letech. Dále se skupina skládá z Bena Garrett (kytara), Bena Bugna (bubny) a dalších.

Joel říká:

„Jsem z Nového Zélandu, ale název skupiny není o této zemi; je to stav – stav horlivosti pro „zemi“ kterou Bůh má pro každého z nás, počínaje našim vztahem s Ním. Být vedoucím chval v této skupině byla nová a velmi posilující příležitost, které se mi kdy mohlo dostat.

Již přes 21 let je tento novozélanďan Phil Joel pilířem současné křesťanské hudby – ať už jako kytarista a zpěvák ve skupině Newsboys, tak je známý i jako sólový umělec s jeho 6-ti vydanými sólovými CD. V průběhu let napsal 10 hitů a šest z nich získalo ocenění zlatá nahrávka a třikrát byl nominován na cenu Grammy.

Leden roku 2007 znamenal pro Joela novou životní kapitolu poté, co oznámil, že vystoupí z kapely po třinácti letech. K tomuto rozhodnutí ho hnala stále více rostoucí touha po duchovnu. Během posledních 8 let, měl Joel příležitost pracovat, mluvit a vést chvály na různých místech v různých církvích jako například Focus on the Family, Winter Jam, Acquire The Fire, Harvest Crusades, Men At The Cross a v mnoha kostelích po USA, Kanadě, Novém Zélandu a Austrálii. Jeho nová kapela Zealand Worship je pro něj novou kapitolou ze které je Joel nadšený. „Co já miluju je, že důraz není kladen na mě nebo na kapelu. Doufejme, že můžeme být i nadále součástí ohně hnutí chval a že jiskry padnou na místa, kde lidé zažívají a kde se těší z každodenní Boží blízkosti.“

Phil Joel ve svém životě stále čerpá ze svých 6-ti sólových alb a mnohonásobně také z CD kapely Newsboys. Tímto způsobem chce sdělit životní příběh, jak Bůh radikálně proměnil jeho život.

 

 

ODKAZY: 

Oficiální webové stránky

Youtube

 

 

 

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz