Darren Mulligan nám připomíná, že Bůh je vždy v práci a píše náš životní příběh, dokonce i když nejsme ochotni si to připustit.

„Již od doby kdy jsem byla malým chlapcem, chtěl jsem psát hudbu tak, aby lidé pochopili co se děje v mém srdci“ říká Mulligan. "Teď ve svých 36 letech jsem se k tomu dostal tak, že jsem vydal své první CD se čtrnácti písněmi, které sdělují to, co se právě děje.“

 

Daren opustil své rodné Irsko v roce 2003 se sobeckým životem a prchavou slávou. Bůh měl pro něj ale jiný plán. Nyní opouští Irsko podruhé - muž, který stojí dnes v příkrém kontrastu k jeho hanebné a ustarané minulosti. Darrenova osobní výpověď a hudba jsou majákem naděje pro všechny.

Ve skutečnosti, Mulligan přiznal, že už od velmi mladého věku stál v obrovském oceánu problémů. "Nemohl jsem jít spát v noci bez přemýšlení o umírání, nebo představování některých nejtemnějších věcí" říká.

Vyrůstal ve zbožné, kulturní části Irska. Mulligan odešel z náboženství, ke kterému byl veden a stal se z něho virtuální ateista v době, kdy byl dost starý k roztočení motorky nebo vychutnávání půllitru. „V pozdějším dospívání jsem byl smutný, dokonce zachmuřeně smutný“ přiznává.

Změna nastala v době, kdy mu do příběhu vstoupila sedmnáctiletá dívka jménem Heidi. V té době ve věku devatenácti let neměl ani zdání, že právě ona bude tou osobou, která změní jeho život. Ti dva se do sebe rychle zamilovali. Nicméně, Darren brzy opustil Heidi ve prospěch života v Americe. „Byl jsem arogantní, hloupý mladý muž.“ Bezcílně toužící po bohatství a slávě, Mulligan odešel z Irska a vzal své sebevědomé srdce do Spojených států jako člen - kytarista heavy metalové skupiny v roce 2003, zatímco prázdnota prohlubovala rány. Mulligan projel celou zemi, zatímco jeho život se vymkl kontrole.

Během té doby obdržel telefonát od Heidi, která mu řekla, že se stala křesťankou. "Nenáviděl jsem ji, protože byla šťastná, zatímco já byl nešťastný, "vzpomíná Mulligan. Krátce nato se rozhodl opustit kapelu, přesunout zpět do Irska a ze zoufalství ji požádat, aby si ho vzala. Navzdory skutečnosti, že nemá práci, nemá vzdělání ani vyhlídky, řekla Heidi, "ano", a bez vědomí Mulligana se začala denně modlit za záchranu svého budoucího manžela. „Heidi a ještě jedna žena se v kostele modlili, abych přišel poznání Krista a že jednoho dne budu psát křesťanskou hudbu.“

V době, kdy byl zapřisáhlý ateista, Mulligan zažil v kostele něco, co mu změnilo život. "Cítil jsem se tak ubohý, tak špinavý. Bůh mi v té noci připadal tak reálný. Zdál se mi tak svatý. Byla tam obrovská propast mezi ním a mnou. Cítil jsem tuto drtivou tíhu viny a odsouzení - tak jsem té noci dal svůj život Pánu " vysvětluje a dodává:" Trvalo mi několik měsíců čtení Bible, abych skutečně pochopil, co jsem udělal a co to vlastně znamená. Postupně jsem se naučil vidět sám sebe, jak On vidí mě.

Zbýval skoro rok do jejich svatby a on usoudil, že musí vyznat své okamžiky nevěry, k nimž došlo v USA – byl to pro Mulligana skutečný boj. "Řekla mi, že mi odpustila, a že mě miluje," Mulligan vzpomíná v pokoře. "Poprvé jsem opravdu věděl, co kříž znamená a jak nás Kristus miluje." Toto odpuštění, tato odhalení ...

O rok později museli kvůli práci, kterou Mulligan získal, odletět opět pryč z Irska. „Bylo těžké opustit Irsko znovu. Několik dní před odjezdem jsme jen plakali a plakali. Ale jak jsme nastoupili do letadla, přestali jsme plakat, protože jsme věděli, že Bůh nás posílá ven.“

Mulligan je neustále na cestách a má spoustu plánů. Dostal také příležitost, aby se svojí skupinou We Are Messengers hráli na Winter Jam Tour Spectacular .

"Když jsem si sedl k psaní těchto písní, snažil jsem se být upřímný o tom, jak se cítím a kdo jsem,"

 

 

 

 

 

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz