Jsem velmi potěšen tím, že si kluci ze Switchfoot získaly i u nás srdce svých posluchačů a to dokonce natolik, že vznikl i jejich fanouškovský web. Nedalo mi to nezjistit k němu něco blíž.

 

Odkazy:

http://www.switchfoot.com/

http://www.switchfoot.wbs.cz/ - český fanouškovský web

 

 

Ahoj. Můžeš nám představit tvůrce tohoto fanouškovského webu?
Majkl+Riki: Kdybychom se měli v krátkosti představit, napsali bychom asi toto: jsme sourozenci. Riki je o tři roky starší, a tak raději překládá texty a Majkl se stará hlavně o aktuální novinky. Občas nám pomáhá i naše kamarádka Pája, bez které bychom nikdy nebyli tak daleko, jako teď jsme.

 

Kdy vznikl a co stojí za jeho vznikem?
S myšlenkou založit web o Switchfoot jsme si pohrávali už dlouho, až jsme nakonec přešli k činům. Web jsme založili v březnu roku 2007 a od té doby se hodně změnil. Chtěli jsme vytvořit místo, kde by se mohli setkávat čeští a slovenští fanoušci a volně si povídat nejen o SF.
 

 

Čím se pro vás Switchfoot stali těmi nej?

Na první poslech nás zaujali kvalitní hudbou, a když jsme porozuměli textům, žasli jsme nad jejich hloubkou. Při třetím poslechu jsme této hudbě naprosto propadli.
 

 

Co vás zaujalo z životů jednotlivých členů?

Nás především zaujalo, jak jsou kluci ze Switchfoot pracovití a oddaní své práci. Pravidelně pořádají hudební akce, jejichž výdělek směřuje na dobročinné účely. Téměř celý rok jsou na různých turné, během nichž se při každé volné chvilce snaží dát dohromady nějaké nápady pro nové album. V tomto směru vyniká obzvlášť frontman skupiny Jon Foreman. Sám vymýšlí texty a hudbu pro kapelu, natáčí vlastní alba, se Seanem Watkinsnem založili takovou novou kapelu nazvanou Fiction Family (jejíž nové album by mělo vyjít někdy na začátku příštího roku) a při tom všem se stejně jako všichni členové kapely aktivně zajímá o fanoušky. Prostě si moc nedokážeme představit, jak to všechno stíhá.

 

 

Co je jako žhavá novinka z jejich života?

Jejich soukromý život se moc sledovat nedá. Každý respektuje jejich právo na soukromí. Jako žhavou novinku ze života skupiny bychom rádi zdůraznili nový (již druhý) klip k písni This is home nebo největší hitovku poslední doby - album The best yet, které obsahuje výběr nejlepších písní dosavadní tvorby.

 

 

Kde se zatím Switchfoot objevili nejblíže naší republice nebo ví se něco o tom, kdy se objeví?
Před pár lety si SF zahráli v Německu a Holandsku. SF ale oznámili, že by chtěli příští rok uskutečnit turné po Evropě a nevyloučili ani myšlenku, že navštíví Českou republiku. Zatím nic není oficiálně oznámené, tak držme palce, ať to vyjde!!!

 

V poslední době se mi stalo, že jsem sledoval film 12 podmínek dědictví a ejhle, co to slyším, tuhle píseň přece znám! Byli to právě Switchfoot. Jejich hudba se zdá pro filmaře jako stvořená. Víte, v kolika filmech se již objevila jejich hudba?

Prvním významným filmem, ve kterém se objevily jejich písně, byl snímek Walk to remember (Dlouhá cesta). S hlavní představitelkou filmu Mandy Moore Jon dokonce nazpíval duet Someday we“ll know.  Zlomový byl ale film Spiderman 2., kde píseň Meant to live tvořila jednu z ústředních melodií filmu. Třetím velkým hitem se stala píseň This is home, která zazněla ve velkofilmu Narnie – Princ Kaspian.


 

Co se chystá nového na webu?

V poslední době jsme mírně změnili vzhled našeho webu. Nic převratného momentálně nechystáme.

 

Pokud by chtěl někdo pomoci, jak se může zapojit?

Před nedávnem jsme rozjeli jeden projekt. Zapojit se mohl každý, kdo měl chuť přeložit z angličtiny kousek SF biografie. Občas nás i sami fanoušci upozorní na nějakou novinku, za což jsme jim hodně vděční. Každý může přijít s něčím novým.

 Majklovi děkuje za rozhovor Pavel a přeji webu hodně spokojených návštěvníků.

Těším se na viděnou snad již brzy na jejich koncertě.

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz