Rozhovor s členem kapely Rend Collective – Patrickem Thompsonem - Duch svatý může být přítomen při plánování i v detailech.

 

Jaká je vaše nejranější vzpomínka z vystupování s Rend Collective?

Bylo to na Black Box v Belfastu v roce 2008. Byl to náš vůbec první koncert. Jasně si vzpomínám, jak jsem strávil asi dvě hodiny po skončení show hledáním klíčků od auta Chrise. Chris úplně vyšiloval. Nakonec se ukázalo, že je mám v kapse. Byl tak vzteklý.

Jak jste se cítil, když jste začal chystat své první turné? Popište své pocity...

Zpočátku mi byla nabídnuta jiná nabídka, jiné turné s jinou kapelou po dobu tří měsíců, ale odmítl jsem to, protože jsem si nemyslel, že bych chtěl být pryč z domova na tak dlouho. Bylo mi 17. Ale když nás Chris Tomlin pozval do služby na And If Our God Is For Us Tour v roce 2011, byl jsem opravdu nadšený. Cítil jsem, že mě Bůh posílá jít tímto směrem, a že mě volá do Rend Collective. Bylo to méně náročné jít koncertovat s lidmi, kteří se mezi sebou cítí jako jedna rodina.

Jaká je vaše zatím nejnáročnější část životní cesty?

Je to odloučení od rodiny, mé přítelkyně a přátel. Strávíte většinu roku pryč od lidí, u kterých si přejete, abyste mohli s nimi strávit všechen svůj čas, ale nemůžete.

A jaká je vaše zatím nejlepší část v Rend Collective?

Cestování a chválení s církví po celém světě mi otevřela oči, jak velký, různorodý a kreativní je náš Bůh. Je to čest být součástí něčeho většího, než jsem já, většího, než Rend nebo dokonce než chválící hudba.

Co děláte pro dobití?

Vždy, když jsem sám, nikdy toho nedělám hodně. Mohl bych sedět a číst, nebo jít do Mellow Mushroom (pizza řetězce v Americe!) sám. Ale myslím, že to, co mě vlastně zrelaxuje, je dělání podřadných každodenních prací, úklid mého domu, káva, pochůzky nebo poslech hudby. Takže normální věci života.

Jaké jsou způsoby vašeho osobního růstu worship vedoucího v posledních pěti letech?

Někteří lidé říkají, že příprava, co budete hrát a jak budete zpívat písničky, není tak duchovní, jako nechat se vést Duchem sv. v přítomném okamžiku. Ale Duch svatý může být přítomen při plánování i v detailech a provede vás přípravou na chvály. Můžete pozvatt Boha do své přípravy týden předem a on bude mluvit stejně, jako kdyby to bylo přímo v dění chval.

Kde byste chtěl být v příštích deseti letech?

Byl bych rád, abych i nadále sloužil a pracoval s Rend Collective, pokud mi to Bůh dovolí. Ale bylo by skvělé mít více času doma pro rodinu a být více zapojen v mé rodné farnosti. Bylo by skvělé, aby se dospělo k bodu, kdy se dostaneme nejen kukazování na jednu noc chval, ale dostat se více hmatatelně do spojení s životem lidí. Chybí mi to.

Povězte mi jedno slovo, které by Vás charakterizovalo?

Cestovatel. Jsem stále na cestách, poznávám nová místa, lidi a věci. Miluju to.

Čemu Vás Bůh naučil v posledních letech?

On mě naučil být mu věrný, i když jsem na něj často zapomínal. V posledních letech mi především Bůh stále ukazoval a připomínal, že nemohu nic udělat bez Něj.

 

Rozhovor přeložen z: http://rendcollective.com/

 

 

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz