Křesťanského umělce, vedoucího chval a skladatele mnoha písní překládaných po celém světě do několika jazyků, Chrise Tomlina, zná snad skoro každý z nás. Když jsem ale potřebovala najít do bakalářky o Chrisovi nějaké další informace, v češtině jsem kromě pár vět nenašla vůbec nic. Což mě překvapilo, protože tak významného zpěváka zná skoro každý a jeho písně se staly hitem po celém světě. A tak vám přináším o Chrisovi aspoň něco málo, ať jste v obraze, koho že to vlastně posloucháme... :-)

Chris Tomlin (vlastním jménem Christopher Dwayne Tomlin) se narodil v roce 1972 v Texasu. Tomlin již od mala poslouchal country hudbu a doslova na ní vyrostl. Hrát na kytaru se naučil od svého otce. V 9 letech Tomlin přijal Ježíše Krista za svého Spasitele a ve 14 letech napsal svoji první píseň chval. Později se zapsal na Texaskou univerzitu, kde na počátku 90. let studoval medicínu. Stal se aktivním členem křesťanského společenství Breakaway – zde se stal vedoucím chval ve chvíli, kdy začal navštěvovat Biblické hodiny s Louie Giglio, který vedl křesťanské společenství na Baylor University. Tomlin a Giglio společně pracovali a vytvářeli církevní tábory - postupně zde Tomlin začal pravidelně hrávat chválové písně.

První Tomlinovo album s názvem „The Noise We Make“ vyšlo v roce 2001. V roce 2002 se Tomlin stěhoval do Austinu v Texasu, kde se stal pastorem a zde pomáhal vést sbor, který měl 1500 členů. Album „Arriving“ vydané v roce 2005 se prodalo přes 500 000 kusů – z nichž písně "Holy Is the Lord" a "How Great Is Our God" jsou miliony křesťany zpívané dodnes a staly nejpopulárnějšími skladbami. Za album „See the Morning“ byl nominován na dvě ocenění Grammy - Tomlin v té době na to reagoval slovy, že jeho poslání je důležitější než jeho vlastní hudba. V roce 2012 získal ocenění Grammy za album „And If Our God Is for Us...“

Celkem byl 8 krát nominován na ocenění Grammy. Během své hudební kariéry byl Chris Tomlin také nominován na 32 hudebních ocenění Dove Awards z nichž 19 vyhrál. Tomlin také hodně cestoval se současnými významnými křesťanskými umělci, jako jsou Delirious?, Chris Curtis Chapman a další. Také spolupracoval na svých turné i s chválovým umělcem Mattem Redmanem nebo s Toby Macem. Natočil 14 alb a dokonce si zahrál i sám sebe ve filmu "Grace Unplugged„. Bylo také zvěřejněno, že v roce 2012 se jeho písně hrály více než 3 milion krát v kostelích po celém světě. Dokonce vydal i vlastní knihu – „Slova a hudba pro neobyčejný život“.

Přeloženo z: www.billboard.com

Passion - God’s Great Dance Floor (feat. Chris Tomlin)

 Chris Tomlin - Watefall

 Chris Tomlin - Our God is greater

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz