Kdo alespoň jednou navštívil Polsko, mi dá určitě za pravdu, že polský národ je plný srdečných lidí, kteří překypují svojí živostí a akčností. A přesně akčnost a živost se odráží i v jejich křesťanských polských písní. Stačí chvilka a člověk mezi polskými písněmi doslova ožije a jednoduše si je zamiluje tak, že se pro něj stanou hnací silou ve všech těžkých chvílích. Není tomu tak dávno, co jsem objevila kapelu Cantate Domino. Kapela, která nejen výborně zpívá velmi známé polské „hosanovky“, ale také svoji tvorbu.

Kapela Cantate Domino byla založena v roce 2012 a vznikla v rámci děkanátních setkáních, které se konaly každý měsíc v Pabianicach. Kapela vznikla spojením dvou schól - Scholi Akademickiej a Scholi Przemienieni. Všechny členy vzájemně spojuje přátelství, radost a jednota.

V roce 2013 kapela získala ocenění na XXIX. Przeglądzie Piosenki Religijnej Vincentiana v Piekarach nedaleko Krakowa. Toto ocenění motivovalo jednotlivé členy k vydání jejich prvního alba "Wierzę" v roce víry (všechny písně z CD jsou k poslechu zde). Kapela koncertuje nejen ve svých farnostech, ale také na mnoha místech Polska včetně poutí na Jasné Hoře v Čenstochové. Zúčastňují se i velkých akcí v rádiích nebo také při největším katolickém setkání v Łodzi.

V roce 2014 vyhráli druhé místo na jubilejní XXX. Przeglądzie Piosenki Religijnej Vincentiana v Piekarach a zúčastnili se XV. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej SOLI DEO v Biłgoraju.

cantatedomino.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz