Bratři Joel a Luke Smallbone z kapely „For KING & COUNTRY“ vyrůstali v hudební rodině. Počátkem 90. let se bratři přestěhovali do Ameriky. Po mnoha vystoupeních a cestování po celém světě se rozhodli dělat hudbu společně a čerpat ze svých životů. Joel a Luke jsou mladší bratři velmi populární křesťanské zpěvačky Rebeccy St. James.

Během střední školy bratři natáčeli background vokály a další vedlejší role pro svou sestru Rebeccu a různé kapely po celé Americe. Brzy poté, co Luke absolvoval střední školu, se bratři rozhodli prozkoumat možnosti založení vlastní kapely a v roce 2007 začali spolu hrát. Začali svou kariéru s kapelou nazývající se Joel & Luke, kterou později změnili na "Austoville". V roce 2009 změnili své jméno na "For King & Country".

 

 

"Chtěli jsme jméno kapely, které by mělo hlubší význam. Byli jsme v našem nahrávacím studiu a s Joelem jsme se bavili o různých názvech. Náš producent slyšel náš rozhovor, otočil se na židli a řekl: „Co For King & Country?" Všichni jsme měli v tomto okamžiku pocit prozřetelnosti. "For King & Country" byl bojový výkřik anglických vojáků, kteří byli ochotni položit své životy za svého krále a jejich zemi."

V roce 2014 začali turné s kapelou Casting Crowns.

 

 

„Hudba má zvláštní schopnost spojit se s duší a my ji chceme využít k povzbuzení... Život je cesta plná úspěchů i pádů, triumfů i žalů. Toto jsou témata, o kterých píšeme - skutečné lidské zkušenosti. Chceme být známí pro hudbu, která je autentická, skutečná a ze srdce.“ říká Joel. „Hudba je pro nás velmi terapeutická. Je spousta krve, potu a slz, které se dostaly do nahrávky. A co nás podnítilo je myšlenka, že to můžeme změnit. Naše hudba může mít sílu ovlivnit život některého člověka k lepšímu.“

 

 

Během svých turné museli Joel a Luke čelit mnohým překážkám. Luku bylo diagnostikováno vážné trávící onemocnění a Joel prožíval své vztahy. Uprostřed zkoušek se bratři zeptali: "Kdo jsme a co se snažíme říci?"

Nemoc si nevybírá. Po celém světě je bezpočet životů se zdravotními problémy. Nezáleží na tom, kdo jste, co děláte, nebo dokonce čí jste. Tak jako v případě Luke Smallbone ...

Luke byl zasažen nemocí, která mohla ukončit jeho kariéru nebo ještě hůř. Ale právě uprostřed této temnoty prožil Luke něco, co nikdy nepociťoval tak čistě, zoufale a intenzivně - NADĚJI.

„Když se vrátím o rok zpět, můj život se tehdy obrátil o několik stupňů. V roce 2012 mi na Halloween diagnostikovali nemoc – poruchu trávení. Nebral jsem to vážně a bohužel jsem nebyl informován o závažnosti, která by mohla nastat. Nechal jsem lékaře, aby moc nepřemýšleli nad mým zdravotním stavem. Nastoupil jsem do dodávky a vyrazili jsme na první turné.

Čas utíkal a stále se můj zdravotní stav nezlepšoval. Nakonec jsem se vrátil před Vánocemi domů a očekával narození našeho prvorozeného dítěte. Můj malý chlapec se narodil 19. prosince, což, jak všichni víme, určitě mění život (v nejlepším slova smyslu), ale také to sebere člověku spoustu energie, kterou jak jsem později zjistil, jsem neměl. Byl jsem tak roztržitý, že jsem si neuvědomoval, že mé zdraví se stávalo stále křehčím.

Po čtyřech měsících jsem vážil 57 kg. Dostal jsem se na nejnižší hodnoty a u mé postavy to opravdu vypadalo, jako bych se právě vrátil z koncentračního tábora. To samozřejmě vedlo k tomu, že jsem musel změnit to, co jsem dělal doteď a chvíli se zastavit, abych se zaměřil na své zdraví. Do té doby jsem se nikdy nesetkal s tak vážným zdravotním problémem a bylo pro mě velmi těžké zůstat v klidu a odpočívat. V té době jsem nevěděl, že to bude nakonec jedna z nejlepších věcí, která se mi stane.

Během této doby jsem pravděpodobně zažil jedno z nejtemnějších období svého života, protože jsem měl hrozné bolesti a nemohl jsem spát. Nebyl jsem schopen udržet svého syna, natož abych byl otcem, kterým jsem chtěl být. Nebyl jsem schopen být ani manželem, kterým jsem chtěl být. Byl jsem upoután na lůžko a starali se o mě, jako bych se stal zase dítětem. Přemýšlel jsem, jestli se budu moci vrátit na hudební dráhu, natož obyčejně fungovat. Připadalo mi to jako jiný život. Jednou večer jsem volal k Bohu, abych se ho zeptal, proč se to všechno děje. Byl jsem tak zoufalý, že jsem volal k Bohu, aby změnil ten okamžik v okamžik, na který nikdy nezapomenu. Cítil jsem, jak říká: „Luke, bez ohledu na to, jak temné věci se Ti staly, bez ohledu na to, jak těžkými se staly, bez ohledu na to, čemu jsi čelil v životě, vždycky existuje NADĚJE!"

Když tohle píšu, jsem plný naděje, a přestože ještě nejsem úplně v pořádku, ani není všechno dokonalé a zažívám těžké dny, Bůh má způsob, jak pracovat s nedokonalými lidmi a nedokonalými situacemi, protože naše naděje je v Něm.

Řeknu vám jednu věc. Nikdy jsem nebyl v životě tak vděčný.

Každému, kdo by se při čtení s tímto potýkal, chci říct a věřte mi: vždycky existuje naděje. Někdy musíme projít nejpodivuhodnější cestu, abychom objevili skutečnou naději. Někdy se dostanete do hlubin a někdy do velkých výšin. Bez ohledu na cestu, po které jdete, držte se naděje.“

 

 

Joel a Luke Smallbone z kapely King & Country jsou hrdí na to, jaký vliv má jejich píseň "Shoulders" na mnoho svých fanoušků. „Bylo nám ctí, že jsme se mohli sejít v zákulisí s mnoha zajímavými lidmi. Jeden válečný veterán, který se zabýval depresí a PTSD nám řekl, že píseň „Shoulders“ se stala hymnou naděje pro něho a jeho rodinu.“ „Jsou tam vzácné příležitosti, kdy z písně cítíte, jako by vám říkala víc, než jste napsali. Občas se stává, že má hlubší význam, než jste původně zamýšleli."

Luke Smallbone o této písni řekl: "Důvod, proč pro mě tato slova znamenají mnoho, je ten, že po tom všem těžkém, co jste prožili, jste na pokraji svých sil a věci nejdou tak, jak byste si představovali, se začnete ptát: „Odkud mi přijde pomoc?“ Někdy nemůžete nalézt odpověď, a i když nikoho nevidíte, prohlašuji, že pomoc mi přišla od Boha.“

 

"Síla hudby může mít vliv na naši náladu, emoce, náš den. Ale když spojíte sílu hudby se srdcem, nadějí a evangeliem... má konečnou sílu nejen změnit někomu den, ale ovlivňuje nás po celou věčnost, proto píšeme hudbu a zpíváme písně - doufáme, že se lidé budou posunovat, povzbuzovat a rozvíjet, aby žili pro někoho, kdo je větší než oni sami.“

 

Poznáte název této známé písně, kterou přezpívali k obrazu (zvuku:)) svému "For King and Country"?

 

 

Odkazy a zdroje: 

www.forkingandcountry.com

www.ccmmagazine.com

www.klove.com

people.com/country/

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz