Americký rapper Nathan John Feuerstein, vystupující pod pseudonymem NF, se chystá na svou pražskou premiéru. S novou deskou "Perception" vystoupí 20. dubna 2018 v MeetFactory. Vstupenky za 490 Kč jsou k dostání na fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro. NF ve svých textech reflektuje skutečné události, skutečný smutek a skutečnou bolest, které sám prožil.

S hudbou začal v roce 2010, kdy zůstal sám s otcem po tom, co matka zemřela na předávkování. První album "Moments" vydal týž rok pod vlastním jménem Nathan Feuerstein. V roce 2014 podepsal smlouvu u Capitol CMG (Capitol Christian Music Group), u které ve stejném roce vydal EP s názvem "NF". To se okamžitě umístilo na předních místech amerických hitparád. Následně vyšly desky "Mansion", "Therapy Session" a letos nejnovější "Perception". Právě kvůli příslušnosti k CMG je jeho hudba často označována jako křesťanský rap. Sám NF ale s tímto označením nesouhlasí. Pro svůj styl také bývá přirovnáván k dalším bílým rapperům, jako jsou Eminem, Logic nebo Machine Gun Kelly.

Často je Nathanovi předhazováno, že jsou jeho songy depresivní a agresivní, on sám však říká, že jeho písně nejsou pro „lidi klečící v kostele“, ale pro posluchače, kteří milují hiphop. Viz. písnička „Wake up"

V jednom rozhovoru Nathan říká: "Nevím proč, ale ať už to byl Bůh nebo ne, neměl jsem ten nejhorší život. Mluvíte s mnoha lidmi a nemáte tušení, čím vším si prošli. Mě osobně formovaly různé věci, ať už byly negativní nebo pozitivní. Když jsem byl mladší, moji rodiče se rozvedli. Já a mé dvě sestry jsme žili s maminkou. Potom mě její přítel fyzicky zneužíval a tak nás můj otec vyvedl z této situace. Vyrůstal jsem v neustálém hněvu, měl jsem zlost a nevím, kde se to ve mně tehdy vzalo. Bylo to právě z něčeho více než jen z fyzického zneužívání. Ale s hudbou... chtěl jsem ji opravdu poslouchat. A já jsem tehdy začal pronikat do rapu. A pak jsem se zamiloval do hip-hopu obecně. To je všechno, co jsem poslouchal. Rozhodně jsem dospěl v tom, co poslouchám. Hip-hop rozhodně ovlivňuje moji hudbu. Čím více ji slyšíte, tím více si uvědomíte, že všechno má hip-hop element. Ale není to všechno rap. To je to, co chci dělat. Nechci znít jako všichni ostatní. Ale rozhodně jsem ovlivňován dalšími umělci...

Možná ne všichni věří v Boha, ale pro mě, v tomto okamžiku, v mém životě, když se rozhlédnu, vidím, že není pochyb o tom, že Bůh existuje. Víra v Boha z vás ještě nečiní křesťany. Ale podívejte se kolem sebe, podívejte se na stromy, jak jsou naše těla vytvořena, jak jsou stvořeny děti. Nemůžete mi říct, že Bůh není. Musí to být Bůh nebo se děje něco zvláštního a nadpřirozeného."

Nad tím se zamýšlí i ve své úžasné písničce „Oh, Lord". 

 

Zdroje:

musicserver.cz

hudbakrestanu.cz

reel-gospel.com

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz