Na křesťanské hudební scéně se poslední dobou dostává do stále většího povědomí mladá, 27 letá zpěvačka Lauren Daigle. Mnozí ji dokonce považují za jednu z nejlepších sólových křesťanských umělkyň za posledních 20 let. A jak se líbí vám?

Lauren Daigle vyrůstala v Lafayette v Louisianě. Již od mala Lauren milovala hudbu. Když byla ještě dítě, její matka nazvala jejich dům „music boxem", protože pokud mohla a byla vzhůru, pořád zpívala. Během svých mladších let onemocněla infekční mononukleózou. Lauren tvrdí, že to byla jedna z nejlepších věcí, která se ji mohla stát, protože si uvědomila spoustu věcí. Kvůli její nemoci, Lauren nemohla dva roky chodit na střední školu. Toužila jít na vysokou školu, ale měla pocit, že by měla jít dělat misijní činnost. Pak si ale uvědomila, že ji Pán vede do samoty, aby se mohla naplno věnovat své vášni - hudbě. Brzy poté začala také navštěvovat charterovu školu a dokončila ji. Než nastoupila na Louisianskou státní univerzitu, vyjela na rok do Brazílie na misie. Během studií na univerzitě vedla sbor a účastnila se několika pěveckých soutěží. Poté, co absolvovala Louisianskou státní univerzitu v roce 2014, stále v sobě pociťovala lásku k hudbě a chtěla se ji plně věnovat. Po studiích odešla do Nashville, kde nahrála svoji píseň How Can It Be. Lauren byla několikrát nominována na různá hudební ocenění. Vyhrála sedm ocenění Dove Awards a dvakrát byla nominována na ocenění Grammy Awards.

 

 

 

Lauren Daigle poslední dobou přichází stále více do povědomí lidí. Její poslední album Look Up Child rychle vystoupalo na přední příčky. V prvním týdnu se prodalo 115 000 kusů alb.

 

 

V posledních dnech se Lauren nadchla také pro další činnost. Lauren nedávno navštívila Stateville nápravnou věznici v Illinois a uspořádala hudební chvály s vězni. Nápravná věznice s nejvyšším stupněm zabezpečení má v současné době více než 3 500 vězňů. Lauren se na svém facebooku podělila o svoji zkušenost a zavěsila video s názvem: „Head’s up: It will make you cry“. Jak to vypadalo na chválách ve věznici, můžete shlédnout  ZDE.

„Včerejší den byl velmi nečekaný,“ podotkla Lauren. „Byl to tak požehnaný den, že jej nedokážu ani slovy popsat. Byl to den, kdy mé oči viděly to, co nikdy neviděly a co nikdy ani nebudou moci vidět. Zpívali jsme písně s vězni, jejichž hlasy se dostaly tak hluboko k našim srdcím, že jej nepřehlušila ani ozvěna mikrofonu. Viděla jsem naději na tvářích beznadějných případů, radost v bolestech a život uprostřed smrti,“ pokračuje. „Tito lidé mají příběhy a mají také duše. Viděla jsem, jak se ujali těch, na které se často zapomíná. Po odchodu z věznice jsem v ruce držela láhev studené kávy. Má ruka nikdy nezapomene na to, jak moc byla ta láhev studená...

 

Zdroje:

www.relevantmagazine.com

Web: Lauren Daigle

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz