Někoho uvrhla tato doba koronaviru do těžkých situací, ale někdo dál rozdává z toho, co dostal a nemůže si to nechat jen pro sebe. Mezi takové pro mě patří Jirka Rain, frotman kapely Sebatien, kytarista v kapele Citron, můj kamarád. Když jsem objevil jeho svědectví o hledání a nalezení víry, byl jsem dojat a musel jsem se mu ozvat a poděkovat za velkou otevřenost.

V prosinci loňského roku Sebastien vydali první českou desku a se svou písní Nechtěná se spojili se zakladatelkou Nadačního Fondu Veroniky Kašákové. K premiéře klipu napsali:

Česká rock/metalová kapela SEBASTIEN se rozhodla pomoci dětem z dětských domovů. Písní „Nechtěná“ upozorňuje na problémy dětí bez řádného domova. Ve své snaze se kapela spojila s Veronikou Kašákovou, zakladatelkou Nadačního fondu Veroniky Kašákové (NFVK), která pomáhá najít dětem z dětského domova správnou životní cestu.

„Měla jsem husí kůži, protože mě natáčení vrátilo do dob, kdy jsem měla spoustu otazníku v hlavě. Při poslechu písně jsem opět byla holka z děcáku, kterou odložili,“ popisuje své pocity z natáčení Veronika Kašáková, sama odchovankyně dětského domova a později finalistka České Miss 2014. „Ať před problémem zavíráme oči nebo ne, společnost odložených dětí nás obklopuje a je naší součástí. Měli bychom tedy vytvářet hezký domov sobě i jim.“

„Společně chceme na téma nechtěných dětí upozornit a přitáhnout k němu větší pozornost,“ vysvětluje záměr kapely zpěvák a kytarista Jiří „George“ Rain. Kapela se rozhodla pomoci dobré věci nejen hudbou, ale i finančně. Brzy spustí bankovní účet, na kterém bude vybírat dárcovské příspěvky pro práci fondu.

„Nechtěná“ však nemá jen rozměr pomoci společností odstrčeným a nechtěným dětem, ale její význam je mnohem širší, jak vysvětluje autor textu katon. Jako nezamýšlenou inspirací se autorovi stalo kritikou oceňované filmové drama ruského režiséra Andreje Zvjaginceva, Nemilovaní, vyprávějící o rozkladu rodiny. „Text se může klidně vztahovat na ženy, které zažily tvrdé zklamání v lásce nebo jim život uštědřil nespravedlivou lekci a nechal je opuštěné a nechtěné napospas osudu. Skutečné poselství slov je však univerzální. Týká se duše. Dnešní materiální doba drtí a křiví lidskou duši přívalem zbytečných věcí a duši nezbývá mnoho času pro růst. Její pád do hlubin je však zadržován silou vesmíru, která dalece přesahuje nicotné pozemské malichernosti.“

SEBASTIEN - Nechtěná (Official Video) | Smile Music


Recenze k nové desce Intergrity najdete zde:

https://www.metal-line.cz/articles/recenze-sebastien-integrity-2020-smile-music-1884 

https://musicserver.cz/clanek/64849/sebastien-integrity/ 

 

S Jirkou jsem měl tu možnost se potkat díky návštěvě několika koncertů kapely Citron. A právě zde při rozhovorech o Bohu i s Láďou Křížkem jsme se dohodli na jeho přípravě na křest. Tu později dokončil v Praze a já se na jeho křest na Bílou sobotu roku 2019 mohl taky dostat. Právě tento den mě Jirka s Gabčou požádali taky o přípravu na svatbu, kterou jsme ještě ten den zahájili.

 

 

Nedávno Jirka natočil své svědectví, o které bych se s vámi rád podělil. Otevřete si něco dobrého, zapalte si svíci, pozvěte svoji drahou polovičku a zaposlouchejte se nejenom do povídání Jirky, ale taky do písní SEBASTIEN, které dokreslují jeho povídání.

 

1. díl - Bydlí Ježíšek v Pardubicích?

 

SEBASTIEN - Lamb Of God ft. Tony Martin (BLACK SABBATH) (OFFICIAL VIDEO)

 

2.díl - Múzy a démoni

 

SEBASTIEN - Winner (OFFICIAL VIDEO)

 

3. díl - Lásky a závislosti

 

SEBASTIEN - Amy (OFFICIAL VIDEO)

 

4. díl - S červeným diplomem na pole

 

SEBASTIEN - Behind The World (OFFICIAL VIDEO)

 

5. díl - Když truchlím jdu skládat

 

SEBASTIEN - Last Dance At Rosslyn Chapel ft. Ailyn (SIRENIA) (OFFICIAL VIDEO)

 

6. díl - Seznámení s Ježíšem

 

SEBASTIEN - Die In Me ft. Apollo Papathanasio (OFFICIAL VIDEO)

 

7. díl - Femme fatale ve 3 ráno

 

SEBASTIEN - V síti štěstí (OFFICIAL VIDEO)

 

8. díl - Líbí se mi papež František

 

SEBASTIEN - Fight For Love ft. Yannis Papadopoulos (OFFICIAL LYRICS VIDEO)

 

Odkazy:

https://www.sebastienofficial.com/ 

https://www.facebook.com/sebastienband 

https://www.youtube.com/channel/UCCAaUea3hUWzx1Yx_j4hOjg 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz