A máme tady vyhlášení soutěže o vstupenky na koncert Matta Redmana a Hillsong London do Vsetína, který proběhne již tuto neděli. Lístky poputují do Prahy k Aničce a doufám, že jí udělají radost. Pro všechny je zde zpráva, kterou již možná mnozí z vás zaregistrovali. Zájem o koncert skrze předprodej vstupenek přesvědčil pořadatele natolik, že místo konání koncertu se změnilo z Kulturního domu na Zimní stadion Lapač, což určitě přispěje k lepší atmosféře celého koncertu. Pro všechny, kteří jste se zapojili do soutěže a nevyhráli a nebo i pro vás, kteří se tam chystáte, jsem se rozhodl dnes přiblížit právě Hillsong London.

 

Pokud budeme mluvit právě o nich, musíme v jejich historii sáhnout hodně hluboko a taky daleko, neboť jejich kořeny sahají až do roku 1984, kdy v Sydney vznikl první sbor Hillsong, jehož touhou bylo zasáhnout své okolí a celý svět radostnou zvěstí evangelia. Zvolili k tomu netradiční způsob skrze písně chval, které začala skládat Darlen Zschech. Dnes mají na kontě množství písní, které se zpívají po celém světě. Tento sbor následují jeho odnože ať již v samotné Sydney, kde se prosadili tzv. Hillsong United, což je jejich mladá generace hrající rockové chvály zaměřené na jejich věkovou skupinu, tak po celém světě, kde Hillsong zakládá své sbory a jejich součástí je taky hudební chválící kapela. A právě tu Londýnskou přivítáme u nás ve Vsetíně.
Protože jsem jak o australských Hillsongech i o Londonech našel několik zajímavých článků, rozhodl jsem se již další povídání o nich přenechat právě na nich. Ať se líbí toto ochutnávání chval, které můžete zažít živě již tuto neděli na Vsetíně.

Odkazy:
http://www.hillsong.co.uk/london/home.asp - oficiální web
http://www.worshipvsetin.cz/ - stránky koncertu
http://www.gimel.cz/ - koupě CD u nás
http://mediablog.christ-net.sk/ - článek o Hillsongu London
http://hudba.signaly.cz/tony/4-99/14.jpg - historie Hillsongu str. 14


2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz