O Rebecce se často říká, že je nejpracovitější umělkyní pohybující se ve světě křesťanské hudby. V posledních měsících byla plně vytížená v Hollywoodu, kde se rozvíjela v dalším spektru své činnosti a to v hraní. Dostala totiž svoji první hlavní roli. Účinkuje v celovečerním filmu Sarah's choice, jehož podkladem je právě víra a lidské hodnoty.

 

Odkazy:

http://rebeccastjames.forefrontrecords.com/

 

„Cítím, že tento film je velmi důležitý a je v něm ukryté Boží poselství. Modlím se, aby se hluboce dotkl životů lidí.“

 

Začátek filmu nám prozrazuje, že postava Rebeccy je ve všech směrech ušlechtilá. Znázorňuje svobodnou úspěšnou mladou kariéristku, která čelí nečekaným novinkám. Je totiž těhotná a musí učinit důležité životní rozhodnutí toho, co bude následovat. Tato role je jí šitá na míru a díky filmu vytváří odvážné a originální výpovědi.

Osobní zpráva od Rebeccy: „Milí přátelé. Moc bych vás chtěla požádat hlavně o vaše modlitby. Nyní pracuji v LA na přípravách nového filmu, kterému se věnuji. Jeho pracovní název je Sarah's Choice. Prosím, modlete se a vyslyšte mou prosbu za věrohodnost a Božího Ducha, ať je stále se mnou. Právě přecházíme z příprav na filmování. Cítím na sobě Boží ruku, která je spjata s tímto filmem. Vaše modlitby jsou pro mě velmi důležité a cenné. I kdybych chtěla, nemohu vám nyní říci více.“

 

 

Rebecca napsala loni novou knihu pro povzbuzení všech, kdo žijí čistotu.

Dočkáme se jejího českého vydání?

 

Ve druhé polovině roku 2008 vydala Rebecca svoji další knihu, která nese název 90 dní zbožné mysli, těla a ducha. Už samotný název vystihuje to, jaká Rebecca ve skutečnosti je.

 

Kniha je rozdělena do tří aktuálních oddílů: Čistota mysli, Čistota těla a Čistota ducha. Každý oddíl začíná Písmem svatým a pokračuje „Rozjímáním“(obsahující zajímavé příběhy z jejích cest). Další částí je „Pohled vpřed“, který přináší detailnější biblické rozbory, o kterých se zpravidla i diskutuje. A poslední částí každého oddílu je „Prožití“, které nám má ukázat, jak můžeme toto všechno uplatnit ve svém životě. Ve všech částech knihy uvádí Rebecca také různé příklady z Bible.

 

Kniha není jenom pro mladé ženy. Každý si může při čtení nasbírat střípky pravdy, které nám Rebecca předkládá a určitě také každý ocení její zábavné historky, jako například vzpomínky na dětství, kdy si hrála na hlavní zpěvačku rockové kapely. Tehdy jí jako mikrofon sloužil kartáč na vlasy. Spolu se svými bratry dokonce prodávala zboží svým rodičům.

 

V knize se zmiňuje také o svém turné po Evropě. Například o tom, jak se v Rakousku setkala s katolickým knězem, který se o ní dozvěděl pomocí internetu. Zeptal se jí, jestli by nepřišla k nim do kostela. Věděl totiž, že je neochvějnou zastánkyní předmanželské čistoty. A pociťoval, že by jeho farnost potřebovala slyšet její poselství. Přestože byl tento koncert jejím nejmenším, byla uchvácena skupinou lidí, která knězi pomáhala.

 

Je velmi důležité, aby vám Bohem daný smysl byl naplňující. Ať už ve vašich vztazích, v odpouštění druhým nebo v určení hranic, které vám napomáhají vyhnout se hříchům. Právě včas bylo Rebecce předáno poselství skromnosti a zdravého přístupu ke svému zevnějšku. Dokonce se zmiňuje o důležitosti jedinečnosti, o které se v kostelích tolik nemluví.

 

„Pamatuji si Rebeccu, jak se v sedmnácti těšila, až se vdá,“ vzpomíná spisovatelka T. Darlington. „V devatenácti napsala svůj první hit „Wait for me“ (Počkej na mě), která je prosbou za jejího budoucího manžela. Teď když má jednatřicet, pere se statečně s čekáním a dělá to s vyrovnaností. Proto je její poselství čistoty o to hlubší. Jde cestou čistoty a ví co říká. Prožívá vše naplno tak, jak je tomu v jednom oddílu její knihy. Jejím čtením se prohloubí vaše cesta k Bohu a také lépe poznáte úžasný život a minulost Rebeccy.“

 

Rebecca se svěřuje: „Dlouho jsem se domnívala, že by lidé neměli vidět mé nedostatky. Když jsem zrovna prožívala těžké období, tak jsem si myslela, že jen potřebuji vytrvat a být silná. Potřebovala jsem jen nahodit statečný obličej a jednoduše se s tím poprat sama. Ale zjistila jsem, že v momentě, kdy si masku sundáte, ocitnete se na stejné lodi s ostatními, kteří si také prošli něčím bolestivým, což si prošel vlastně každý. Upřímnost prosazuje intimitu a intimnost povzbuzuje naši vzájemnou důvěru v Boha. Opravdová upřímnost je nádherná.“

 

Před napsáním knihy Rebecca řekla: „Je to dílo o čistotě v mnoha podobách. Ještě nejsem u konce, jak jistě víte má se týkat  90ti dní zbožnosti, ale přesto vám už mohu říci, že stojí opravdu za to, aby se každá mladší či starší dívka k této knížce dostala. Je to prostě skvělé. Za pár měsíců, během kterých na ní budu pracovat, uveřejním kompletní recenzi. Zatím vám mohu jen říci, že je psána s hlubší zbožností, které jsem se postupně učila.“

 

-protonka-

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz