U příležitosti papežské návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně Tuřanech se připravuje „Koncert naděje“. Měl by se uskutečnit v sobotu 26. září od 18. hodin na letišti v Brně Tuřanech, v těsné blízkosti hlavního podia. Na podiu zazpívají Svítání, Peter Milenky band a u nás dobře známá Arka Noego.

 

Známá brněnská kapela Svítání se vyznačuje stylem Original Czech Music – to je akustické prolínání znění cimbálu, violoncella, kytar, akordeonu, baskytary, mandolíny, perkusí a bohatých pětihlasých vokálů – vše v nejrozmanitějších barevných kombinacích autorské tvorby. V průběhu vystoupení znějí hlavně skladby z vlastní autorské dílny, ale i instrumentální perličky jako např. slavný Montiho čardáš či úprava Gershwinovy Rhapsody in Blue.

 

Po české kapele se představí už jenom zahraniční hosté. Jako první vystoupí řeckokatolický kněz ze Slovenska Peter Milenky. Kromě toho, že je kněz, má svoji farnost a velkou rodinu, má také i svoji kapelu, která nese název „Peter Milenky band“. Nedávno dokončili svoje první album s názvem: „Eště sa to dá…“. S nahráváním desky mu pomohli hudebníci zvučných jmen jako například Martin Husovský (kapela Komajota ) nebo Miloš Humeník (kapela Raindown), která jsou mezi slovenskými fanoušky dobře známá. V současné době Peťo pracuje na druhé desce a můžeme se taky těšit na jeho nový klip.

 

Slovenskou kapelu na podiu vystřídá polská skupina Arka Noego. Tuto skupinu sice tvoří malé děti, ale na koncertech umí strhnout velké davy lidí a ukázat veliké věci. O všechny texty a hudební doprovod se starají tátové, kteří hrají každý i v různých křesťanských skupinách. Kapela je tvořena především ze synů a dcer hudebníků. V roce 2000 vydala Arka svoji první desku „Agu gu“. Prodalo se ji přes šest set tisíc kusů. Podobných úspěchů dosáhlo i všech následujících sedm desek.

 

 

Po skončení koncertu bude možnost přespání ve vlastním stanu do nedělního rána ve stanovém městečku.

 

Odkazy:
http://www.navstevapapeze.cz/
http://www.svitani.com/
http://www.petermilenkyband.com/
http://www.arkanoego.pl/

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz