Někdy se stane, že některá kapela u nás skoro zdomácní a těší se jak přízni publika, tak jakémusi vnitřnímu pocitu naplnění, které, jak říkají, umí dát právě české publikum. Jednou z takových kapel je bezesporu britská kapela Verra Cruz, která je u nás víc jak doma. Letos tyto chlapíky ostře laděných kytar se srdcem rozněžněným vztahem k Bohu máte možnost opět slyšet a to na festivalu Xray.

 

Verra Cruz jsou svědectvím o tom, že i ve třech lidech jde dělat skvělá muzika. Koneckonců o jejich hardrockovém ladění a kvalitách může vypovídat jejich přirovnání k Pearl Jam a taky to, že v roce 2006 doprovázely na evropském turné celosvětově profláknuté Switchfoot. Zpěvák a kytarista Marc James založil kapelu na konci 90 let spolu s bubeníkem Jimmy Cooke a zpočátku vystupovali pod názvem Dust. Baskytarista Nick Brigit se k nim přidal v roce 2000. Nadšenou výpověď o víře si z jejich strun směli vyslechnout v mnoha státech Evropy včetně Česka a Polska, jižní Africe a taky za velkou louží v USA. 

Kluci dokázali oslovit nejenom své posluchače, ale taky známé producenty, kteří se s nimi dali do spolupráce. V roce 2003 si jich všiml Jason Corsaro, producent např. Soundgarden, Soulfly a EP Soul Collides bylo na světě. Tento jejich počin se umístil na 7 místě amerických komerčních rádií.

Pokud již tohle kratičké přiblížení stačilo vzbudit váš zájem o tyto chlapíky, mám pro vás ještě dva tipy, jak je blíže poznat. Hodně vám může jejich život poodhalit rozhovor s nimi o jejich posledním albu od kolegů z Musicmixu a pokud toužíte zaslechnout něco z jejich kytarového umu, tak si nezapomeňte stáhnout a poslechnout celou hodinku Počůvaj srdcom o jejich albu Emancipation Day (2006).

A hlavně nezapomeňte si je přijít poslechnout živě na Xray.

 

 

Odkazy:

http://www.verracruz.com/index.php

http://www.musicmix.cz/2008/04/09/interview-s-verra-cruz-dust/ - rozhovor na Musicmixu

http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=32&m=3&r=2007 - Počůvaj srdcom 19.3.2007

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz