Organizátoři festivalů začínají postupně vytahovat své esa z rukávu. Díky organizátorům festivalu Lumen, který se uskuteční 29.-30.5., je již 14 dní od oficiálního zveřejnění značná část Slovenka a přilehlých států rozrušením bez sebe. Prozradili totiž, že hlavní hvězdou festivalu budou američtí velikáni THIRD DAY, ověnčení 22 cenami Dove Awards a 3 cenami Grammy.

 

 

Pokud u této jedinečné akce nemůžete chybět, tak věřte, že uslyšíte nefalšované americké chvály oděné do tzv. jižanského rocku, kterým kluci z Georgie prosluli po celém světě. Vzhledem k tomu, že o nich bylo napsáno již spoustu, dovolím si pouze odkázat na zajímavé články a především doporučuji stáhnutí a poslech 3 hodinových  hudebních pořadů z pera Laca Javorského.

Ale Third Day nebude jediná zahraniční kapela, přestože půjde o největšího tahouna. Z dalších zahraničních kapel se můžete těšit na spršku rocku až z daleké Kanady STARFIELD. Díky klukům z Musicmixu, kteří svým článkem upozorňovali na videa velkých křesťankých kapel z celého světa, které vystoupily na festivalu Flevo, se můžete již teď zaposlouchat do koncertu těchto kanaďanů.

Bude to možná znít divně, ale zahřít nás taky přijedou z dalekého severu svým hudebně cirkusovým vystoupením norští THE CADETTES.

Prvky house, disca a elektra do sebe spojí a jimi vás rozhoupají zástupci Velké Británie ETERNAL SUNSHINE (UK) a v tomto tanečním varu se vás pokusí udržet jejich kolegové LZ7 (UK), kteří ve své tvorbě umí skloubit rap a elektroniku.

 

Jak na svém webu píší organizátoři, tento výčet kapel není konečný. A tak nezapomeňte pozorně sledovat stránky festivalu a taky si poslechněte ukázky zatím zveřejněných kapela.


Odkazy:

http://www.fln.sk – stránky festivalu

http://www.thirdday.com/

http://www.myspace.com/thirdday

http://www.fln.sk/portal/thirdday - o Third Day na stránkách Lumenu

http://mediablog.christ-net.sk/?p=974 – o Third Day na stránkách Mediablogu

http://www.lumen.sk/1&r=2008Počůvaj srdcom o albu Christmas offerings (7.1.2008)

http://www.lumen.sk/10&r=2008Počůvaj srdcom o albu Wherever You Are (13.10.2008)

http://www.lumen.sk/1&r=2009 Počůvaj srdcom o albu Offerings II (26.1.2009)

http://hudba.signaly.cz/images/stories/ton/6-97/16.jpg - o albu Comspiraci No. 5

http://hudba.signaly.cz/images/stories/ton/6-97/12.jpg - recenze Comspiraci No. 5

http://hudba.signaly.cz/images/stories/ton/6-2001/07.jpg - o albu Come Together

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz