Jsou kapely, o kterých se člověk dozví jen díky nějakém odkazu na webu. Někdy na základě toho, co tam čte, zatouží poznat trochu blíž jak hudbu tak i život kapely. Vzhledem k tomu, že Nad čarou k tomu všemu vydali i druhé CD „Můj svět se točí kolem Tebe“, tak jsem je poprosil o kratičké přiblížení kapely.
Přeji krásnou putování někde tam „nad čarou“, kam se svou hudbou snaží sáhnout tato kapela z ostravska.

 

Odkazy:
http://www.nadcarou.cz
http://www.tv7.cz/ - Nad čarou živě ve studiu Rádia7

 

 

 

 

 

Rozhovor s Honzou Kubišem

Můžeš nám krátce představit kapelu?

Jsme mladá skupina. Náš tým v současnosti tvoří 6 lidí:
Honza Kubiš (vedoucí skupiny, autor většiny textů a hudby, zpěv, aku. kytara)
Renáta Gebauerová (zpěv, klávesy, také tvorba mnoha textů i hudby, autorka webových stránek, design CD)
Josef (Pupík) Mladějovský (el. kytara, autor hudby u cca 2 písní) V případě nouze hraje na "džembe"
René Sikora (vynikající basák!)
Denisa Sikorová (zpěv, perkuse)
Ivoš Sedláček (bicí) Ivoš nás po koncertě 8.12. opouští a bude dále pracovat na svých projektech. Více na našich stránkách.


Jak by jste se žánrově zařadili?

Žánrově bych nás zařadil asi do "škatulky" pop-rock. Nejde nám o to někoho kopírovat, ale pravdou je, že nás velmi ovlivňují skupiny nebo jednotlivci jako např. Third day, Matt Redman, Jeremy Camp, Hillsong - United a další. Mě osobně v určitou dobu velmi ovlivnil MateO. z Polska!


Co pro vás znamená zpívat o víře?

Dříve jsem to cítil tak, že chci "evangelizovat" své okolí. Dnes ovšem vidím tuto věc jinak. Možná ani tolik nepřemýšlím o tom, jestli jsem napsal "trefný text", který bude někomu šitý na míru, ale skutečně celým srdcem vyjadřuji to, co v Ježíši žiju. Jednoduše řečeno dávám do textů jen ty věci, které vypovídají o denních zkušenostech a skutečnostech! Mohli bychom polemizovat "já to prožívám tak a ty tak", ale o tohle vůbec NEJDE!!! Nechci v písních vyjadřovat individualismus a nebo preferovat nějaký teologický směr. Chci a zpívám o Božích Pravdách a principech. Pokud se naše písně stanou vyznáním i druhým, tak je to skvělé. Důvod proč existujeme jako kapela je v tom, že bychom rádi povzbuzovali křesťany ve vyznání víry a v cestě "domů" Nechci se zabývat tím, jak těžká je cesta. Věřím, že totiž těžká není pro toho, kdo se přestal dívat na sebe a dívá se na Ježíše. Chceme naopak povzbuzovat a mluvit o jistotě, která je v Bohu.


Považujete nebo naopak nepovažujete za důležité, aby se dle textů škatulkovalo, že patříte ke křesťanům? I s tím se setkávám, že kapela se snaží spíš zaujmout kvalitní hudbou a z následných rozhovorů se nebrání vyznat svou víru. Jaký postoj zastáváte vy a proč?

Nemám rád "křečovité" vyznávání. Nemám rád "magické" okamžiky - "teď a nebo nikdy"! Myslím, že to není nejlepší způsob, jak prezentovat křesťanství. Když se to děje většinou se neúčastním. Když vydávám svědectví, tak mi jde o to, abych mluvil jen to, co jsem skutečně prožil a byl naprosto přirozený. Vtip je, že se o to vlastně ani nemusím snažit, protože jinak by to byla zase jen křeč :))).Chci poděkovat Honzovi Kubišovi za jeho přiblížení kapely a přeji jim požehnané působení.

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz