Díky koncertu Rebecca St. James v Táboře v létě 2007 již není moc třeba o ní cokoliv psát. Stačí si přečíst něco, co jsme o ní psali nebo její svědectví, které zde podala.
Asi jako poslední tečka za touto její návštěvou u nás je rozhovor s ní, který poskytla pro časopis IN, ze kterého můžete taky poznat, jakou osobností Rebecca skutečně je.

 

Odkazy:
http://www.rsjames.com/
http://hudba.signaly.cz/preklady/ - překlady písní

 

 

 

Rozhovor s Rebeccou pro časopis In!

Na jaké téma nejčastěji v tisku mluvíš?
Otázky, na které se mě pokaždé při rozhovorech pro různé časopisy pro náctileté i hudební magazíny ptají, jsou o chození, o klucích a čistotě. Zvláště proto, že pocházím z křesťanského prostředí a hluboce věřím v abstinenci a uchování sexu až do manželství.

Která otázka bývá nejdiskutovanější v okruhu tvých posluchačů?
Jak žít v čistotě v dnešní době, která ve skutečnosti nabádá k opaku. Mluvím vždy o odevzdání se Bohu, nutnosti mít čisté srdce a věnovat se dobrých věcem, nesledovat jen televizi a filmy, které nemají žádnou hodnotu.

Kdybys byla naší redaktorkou, o čem bys psala?
Psala bych o tom, že je důležité ve vztahu s klukem o sexu mluvit, říct mu na rovinu, že chci počkat do manželství a že pokud nemá stejný názor, vztah nebude fungovat, proto nemá smysl. Zdůraznila bych potřebu modlit se k Bohu o pomoc zůstat v čistotě.
Dalším hodně aktuálním tématem je móda. Je třeba dávat pozor na to, co nosíme na sobě, oblékat se módně, ale zároveň ne vyzývavě. Myslím si, že dívky někdy neodhadnou vliv, který může jejich oblečení mít na ostatní.
Vím, že toto jsou věci, se kterými se musíme každodenně zabývat. Důležité je odolat tlaku okolí, když přátelé nabádají k něčemu, co je proti mému svědomí.

Měla bys radu, jak se s takovou situací vypořádat?
Vybírej si moudře své přátele. Obklopuj se nejčastěji přáteli, kteří věří ve stejné věci jako ty a podpoří tě ve správných rozhodnutích. Ne, že bys nemohla mít i jiné přátele, ale není dobré s nimi trávit veškerý čas, mohli by tě ovlivnit nesprávným směrem.

V časopisech se dočteme o populárních osobnostech většinou jen samé drby. Určitě jsou mezi nimi i celebrity, kterých si pro něco vážíš…
Lidé, se kterými se setkávám, jsou převážně z křesťanského prostředí a nejsou až tak známými celebritami. V tomto okruhu lidí si vážím většiny.
Ze známých osobností jsem se nedávno setkala v New Yorku s Angelinou Jolie, která mě nadchla svým přirozeným chováním a nadšením pro charitu. Nechala mě nahlédnout do jejích charitativních aktivit a poznala jsem, že to, co dělá, dělá s čistým srdcem, nikoli pro své zviditelnění v médiích.
Velmi jsme si rozuměly, protože i já s radostí podporuji mnoho charitativních projektů, např. i Koncert pro Haiti, který se konal v Táboře.

Převzato z časopisu IN! Leden 2008 (www.in.cz)

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz