V roce 2008 vyhrál cenu Dove za nového umělce roku. Tento rok získal tři další ceny Dove a dvě nominace na cenu Grammy a to za nejlepší gospelovou píseň roku ( Give me your eyes) a za nejlepší gospelové, popové album roku. A o kom vlastně mluvíme?

 

No samozřejmě o americkém zpěvákovi Brandonovi Heathovi pocházejícím z Nashvillu. Na kontě má dvě CD a to Don't Get Comfortable (2006) a What If We (2008).

Své první písně napsal v období dospívání. První kytaru dostal ve 13 letech. V té době ale nepsal písně o Bohu, protože Jej ještě neznal.

 

Když mu byli tři roky jeho rodiče se rozvedli, jedo otec byl policista a matka kadeřnice. Potom žil Brandon sám s matkou asi 6 let než se znovu vdala. Jako mladý neměl rád svou rodinu. Zlobil se na své rodiče, že se rozvedli. V 16-ti letech se náhodou dostal na křesťanský tábor a tady také poprvé slyšel o Ježíši. O jeho lásce a o odpuštení. Mezi křesťany se mu zalíbilo a po střední škole se stal vedoucím na těchto táborech. A tehdy I dokázal odpustit svým rodičům, za to co mu v dětství způsobili.

 

V roce 2006 vydal svoje první album Don't Get Comfortable ( Nebuď pohodlný) První písní na tomto albu je Our God Reigns ( Náš Bůh kraluje) a tato píseň získala v roce 2007  nominaci na cenu Dove za nejlepší worshipovou píseň roku.

Dalším hitem se stala píseň I'm Not Who I Was – Nejsem, kdo jsem byl.

 

V roce 2008 vydal Brandon druhé album s názvem What if we – Co když my. První píseň tohoto alba Give me your eyes – Dej mi své oči se stala zatím asi nejznámější písní tohoto zpěváka.

Je jeho modlitbou prosí, aby mu Bůh na chvíli dal své oči, chce vidět lidi, kteří potřebují pomoc a povzbuzení.Chce vidět zlomená srdce a chce pomáhat.

 

Další oblíbenou písní tohoto alba se stala píseň Wait and see – Čekám a dívám se. V této písni popisuje svůj život a uvažuje nad jeho smyslem. Nad tím, že každý člověk má zde své místo a Bůh má pro každého svůj plán.

 

-bak-

 

Odkazy:

http://www.brandonheath.net/

http://www.gimel.cz - koupě CD

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz