Nejenomže my už známe výherce vstupenek na festival do Vsetína, kterým upřímně gratulujeme, ale všichni se mohou těšit z bohaté nabídky programu. Především však již teď se můžeme těšit na zahraniční kapely.Dvěma z nich nahlédla pod pokličku Marta, které děkuji, Illuminandi jsme si na webu již představovali kdysi dávno a ostatní si představíme tak, jak na ně láká web. K tomuto čtení si na pozadí pusťte pořad o festivalu, který běžel na rádiu Proglas, a najdete v něm ukázku od každé kapely. Příjemné čtení, příjemný poslech a ahoj na Vsetíně.


Good Weather Forecast

Skupina Good Weather Forecast (GWF) je originální nejen svým názvem (Good Weather Forecast znamená v překladu dobrá předpověď počasí). Skládá se z osmi veselých, uvolněných, někdy až trochu (příjemně) "praštěných" muzikantů z jižního Německa (Bavorsko), a to jak mužského, tak ženského pohlaví.

V aranžích jejich písniček můžeme slyšet kromě klasických kytar nebo bicích i dvě osvěžující trubky. Žánr hudby, kterou hrají, nazývají power pop - party rock a podrobněji ho označují jako směs ska, hardcoru, popu a electra, což je nový typ hudby nazývaný crunk - ska. Jejich písničky jsou živé, taneční a dokážou dav fanoušků uvést do varu, ale to není jejich jediný smysl. Do kolonky "zájmy kapely" GWF uvedli: "Šířit evangelium po zeměkouli!" Ve svých textech se nevyhýbají hlubokým, palčivým tématům dnešního člověka a chtějí skrze svou mnohdy divokou hudbu ukázat, že život s Ježíšem není nudný, ale "ten nejlepší". Uvádějí množství kapel a muzikantů - ať už křesťanských nebo nekřesťanských, kteří na jejich tvorbu měli nebo mají vliv, za všechny například skupiny Simple Plan, U2, Relient K nebo Blink 182.

V červenci 2010 vydali GWF své první samostatné album LOVE RADIATOR s předcházejícím singlem Electric Summer. Svůj cíl šířit radost evangelia uvádějí v život i neúnavným ježděním a koncertováním po světě. V blízké době jsou k zastihnutí mimojiné na setkání křesťanské mládeže s papežem Benediktem XVI. v Madridu v srpnu tohoto roku a už o několik dní později na největším českém festivalu křesťanské hudby United ve Vsetíně!

www.goodweatherforecast.de/Reilly

Neotřelá směs rocku a houslí je specifikem hudby křesťanské americké kapely Reilly. Vznikla ve Philadelphii a momentálně sestává z pěti členů, čtyř mužů a jedné zástupkyně něžného pohlaví. Jejich styl se vyznačuje živostí vystupování i duchovní hloubkou, takže není divu, že Reilly vzbudili pozornost hudebního průmyslu a získávají si stále nové příznivce v řadách Američanů, Kanaďanů i Evropanů.

Kapelu založili už jako studenti, v současné době jsou světově známí a objíždějí koncerty a festivaly po celé Americe i Evropě. Koncertovali už s kapelami jako Switchfoot, Newsboys nebo Jars of Clay, minulý rok taky se skupinou BarlowGirl, která se nechala slyšet, že Reilly je "úžasná kapela, jejíž členové mají úžasná srdce". Získali nominace i prestižní ocenění americké hudební scény a natočili už tři alba: v roce 2005 desku While I Was on Earth, roku 2007 Let June Decide a loni v létě Around the World.

Jádrem tvorby kapely Reilly je láska k Bohu a služba druhým skrze hudbu a texty, které "osvětlují Jeho přísliby". Není tedy náhodou, že na úvodní stránce jejich oficiálního webu můžete najít svěže podanou úvahu o tom, kdyby konec světa - který určitě jednou nastane - přišel už zítra... Svědectvím křesťanství je taky to, že část výtěžku za jejich poslední album putuje ke kněžím, kteří v různých částech světa pomáhají chudým nebo šíří evangelium.

www.reillytheband.com

 

Fivestar Prophet (FI)

Pětihvězdičkový prorok — tak by se dalo přeložit jméno této sympatické hard-rockové partičky z Finska. Ač se jedná o kapelu, která oficiálně existuje od roku 2009, její členové mají bohaté hudební zkušenosti. Frontman skupiny Olli měl možnost jako bubeník okusit chuť velkých amerických pódií na turné s kapelou Zilch (původně doprovodná formace DC Talk, později známá jako SONICFLOOd) a spolu s ostatními členy Fivestar Prophet hrál od roku 2001 pod názvem L-60°. V roce 2009 se však členové L-60°rozhodli začít znova pod novým názvem v novém projektu. Proč? Hlavní důvodem bylo směřování kapely. Fivestar Prophet chce být především kapelou hrající pro lidi. Ne skupinou “idealizovaných hvězd”, ale služebníky, kteří touží vidět proměněné životy a lidi uzdravené Boží mocí.

www.fivestarprophet.com

Verra Cruz (UK)

Tato skvělá britská kapela si už v Čechách získala solidní základnu fanoušků. Jejich řízný kytarový rock mohli slyšet návštěvníci festivalů x-Ray a Kristfest a "Veráči" se po letech opět rádi do České republiky vrací. Verra Cruz fungují již přes deset let. Za tu dobu stihli odehrát pěknou řádku koncertů jak v Evropě, tak v Americe a vydat dvě nadupaná alba, která se prohnala mezinárodní distribucí. Marc James, Jimmy Cook a Henry Cross nám předvedou, co všechno se dá zahrát ve třech lidech - a věřte, že tihle chlapíci toho ve třech dokážou zahrát opravdu hodně ... Ještě zbývá dodat, že Verra Cruz vystoupí na UNITED hned dvakrát: mimo večerního koncertu se budou podílet i na vedení ranních chval následující den.


www.verracruz.com


Illuminandi (PL)

Illuminandi je sedmičlenná polská kapela, hrající melodický metal, ve kterém snoubí tvrdé kytarové riffy se zvuky houslí a violancella. Stylově lze jejich hudbu řadit někde mezi folk a gothic metal. My jsme tuto polskou skupinu pozvali na festival UNITED především proto, že jejich hlavním záměrem je hrát tvrdou hudbu, která bude přinášet povzbuzují křesťan-ské poselství. O tom, jací jsou tedy Illuminandi naživo se budeme moci přesvědčit na jejich půlnočním koncertu, který bude takovou pěknou tečkou za tím naším festivalem:-)

www.illuminandi.kdm.pl

 

Rokstedy (US)

Mark Sandiford — ústřední postava ROKSTEDY začínal jako hráč na klávesy ve známé křesťanské reggae skupině Christafari, posléze založil vlastní kapelu Temple Yard, v současnosti pracuje jako worship pastor v církvi v Atlantě. Mark sám sebe chápe jako hudebníka — misionáře a hip-hop je pro něj nejen „krevní skupina“, ale také komunikační kanál, kterým se snaží teenagerům vyprávět o Ježíši Kristu. Svojí hip-hopovou misii rozvíjí aktivně i v České republice.
“Chceme použít hip hop a reggae, hudbu, která je hlasem naší generace, a sdílet pomocí této hudby to, jak nás vidí Bůh — z biblické perpektivy. Experimentujeme se vším od kla-sického boom bapu k dubstepu a vytváříme tak koláž, kterou bychom chtěli posluchače rozpohybovat tělesně i duchovně…”

www.rokstedy.com

Podobné články

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz