Americká zpěvačka a skladatelka Francesca Battistelli se narodila v New York City. Pochází z hudební rodiny, ve které její rodiče účinkovali v hudebním divadle. Na svém kontě má již 5 alb. V 15 letech se stala členkou popové skupiny Bella na Floridě.

Součástí  skupiny byl zpěv a tanec a to byly dvě věci, které milovala. Po rozpadu  skupiny vzala kytaru a začala psát vlastní písně.

Její hudba obsahuje mix několika hudebních žánrů. Když Battistelli začala poprvé psát hudbu, řekla: „Opravdu jsem toužila přinést něco autentického na křesťanskou hudební scénu, aby písničky mohli poslouchat i nevěřící lidé.“

V roce 2004 vydala své první album „Just a Breath“. Její velké hudební  období začalo v roce 2008, kdy začala jezdit na turné, hrát sólové  koncerty a vystupovat na křesťanských hudebních festivalech – Spirit West Coast v Kalifornii nebo na Alive Fest.

Battistelli získala Grammy Awards v roce 2009 za nejlepší Gospel provedení s písničkou „Free to Be Me“. Je nositelkou také několika ocenění Dove Awards.

V roce 2014 vydala své nejnovější album „If We are Honest.“ Po zveřejnění se její album umisťovalo na předních příčkách v křesťanské hudbě.

V srpnu roku 2009 se provdala za Matthew Goodwin. Je matkou dvou dětí (dcera 2,5 a syn 4 roky).

 

 

Winter Jam

Je každoroční největší turné křesťanské hudby po Spojených státech, na kterém účinkují např. Skillet, Jeremy Camp, Francesca Battistelli, Krystal Mayers aj.

V roce 2011 byla na jedné show rekordní účast 21 000 návštěvníků.

Na východním pobřeží se Winter Jam koná od ledna do března a na západním pobřeží se koná v listopadu.

Viz.: http://2015.jamtour.com/

 

 

 

ROZHOVOR S BATTISTELLI  O KARIÉŘE, TURNÉ A MATEŘSTVÍ

 

Jak turné probíhalo?

Bylo to skvělé. Měli jsme jen jeden víkend. Dnes začínáme náš druhý. Bylo to úžasné. Umělci na tomto turné…nevím, jak se budou snažit vyniknout příští rok, jelikož tam byla super kapela jedna za druhou. A já jsem vděčná, že mohu být součástí. Je to opravdu legrace.

 

Řekněte mi něco o novém albu „If We are Honest“

Není to slovní hříčka, myslím si, že je to můj nejpoctivější osobní rekord zatím. Je to hlubší a vznešenější než ostatní alba. Myslím si, že jsem díky tomu opravdu poznala, kdo jsem. Jak člověk stárne, dokáže dělat věci lepší. (smích) Jsem máma dvou dětí. Minulé album jsem psala, když jsem ještě nebyla matkou.  Takže víte, teď ten svůj život více žiji. A myslím si, že se to více odráží v tomto albu. Toto album je plné energie a je tam hodně zábavy, ale je zde také hodně – nevím – jsou do toho vloženy i mé city. A to je moje oblíbené.

 

Řekněte mi něco konkrétního o písni „Write Your Story“. Co se za tím skrývá?

Jeden z mých oblíbených veršů z Bible je: „Já sám přece vím, jak o vás přemýšlím, praví Hospodin. Mám v úmyslu váš prospěch, a ne neštěstí; chci vám dát budoucnost a naději.“ Jeremiáš 29,11

Vždy jsem žila svůj život laskavě, ve víře, ale Bůh měl vždy lepší plán, než jsem mohla já s něčím přijít.

A tak tato píseň je tak nějak trochu povzbuzením o tom, jak jsem bojovala se svým životem a jak jen chci, aby i nadále, nám připomínal, že bez ohledu na to, jak vypadáme, bez ohledu na to, jakým zklamáním můžeme čelit, pokud žijeme život s Pánem, má naše nejlepší zájmy na srdci. Má mnohem lepší plán, než s jakým můžeme my sami přijít.

A já jsem byla několikrát svědkem, že přišel Bůh do mého života. Takže je to opravdu vyznání o Bohu. A já chci, aby On byl tím tvůrcem mého příběhu, ne já.

 

Je pravdou, že jste matkou dvou dětí. Jak to ovlivnilo Vaši hudbu? V čem se hudba kvůli tomu změnila?

Víte, myslím, že když máte děti, nezáleží na tom, co děláte, přinejmenším jelikož jste máma, máte je pořád v hlavě a ve svém srdci a trochu si musíte uspořádat svá rozhodnutí a jak žít svůj život. A tak některé písničky jsou jimi inspirovány. Na tomto albu můžete nalézt píseň „When the Crazy Kicks In“, což je o tom jak bláznivý život může být s malými dětmi (smích) a jak je potřeba si najít čas ráno i na Pána než přiletí bláznivé střely. U psaní písniček nemůžu sedět a psát, protože mám děti. (smích) Musím odejít z domu, abych si našla čas, který bude kreativní. Jelikož mám děti, tak s námi jezdí i na turné a to je potom legrace.

 

Byla jste na turné Winter Jam, je to tak?

Ano. Toto je můj třetí rok. Bláznivé.

 

Winter Jam existuje již 20 let. Jaká je Vaše zkušenost?

Je to úžasná tour. Jsem nakloněná k tomu, protože NewSong, jenž vlastní turné a vytvořili turné, tak mezi námi všemi vládne rodinná atmosféra – a to doslova. Můj manžel hrával v NewSong. Potkali jsme se na Winter Jam a zamilovali jsme se do sebe, takže to byla zajímavá tour. A ke všemu otec mého manžela založil NewSong.

 

Odkazy:

http://www.francescamusic.com/

 

WRITE YOUR STORYHE KNOWS MY NAME


 

WHEN THE CRAZY KICKS IN

 

UNUSUAL


2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz