Videa

Vykročme spolu na cestu do srdce chvály! Tak zní výzva i nabídka Spoločonstva pri Dóme sv. Martina v Bratislavě. V průběhu dvou měsíců mají připravených 8. výzev, 16 inspirativních videí, 56 nabídek čtení z Božího slova týkající se oblasti chval.

Do Česka se po čtyřech letech vrací britský hudebník, skladatel a producent Martin Smith. V závěru srpna vystoupí na vsetínském open-air festivalu UNITED. Martin Smith pochází z londýnské městské části Woodford Green. Jako šestiměsíční kojenec onemocněl zápalem plic a byl hospitalizován. K této době, kterou zná z vyprávění svých rodičů, se nyní vrací v právě připravovaném albu. To nese název podle zdravotnického přístroje Iron Lung (Železné plíce), velké tlakové nádoby, která jej udržovala při životě. Ve stejnojmenné skladbě vypráví o modlitbách svých rodičů za uzdravení.

Kdo někdy sledoval Switchfoot, tak ví, že tihle kluci bez muziky a publika dlouho nevydrží. Poté, co v lednu vydali své 12. album Native Tongue, tak hned vyrážejí na své turné. A tak pokud je chcete zažít v Evropě, tak si budete muset připlatit i za Bon Joviho, protože tomu budou dělat tihle páni muzikanti předkapelu.

Zpěvák Steven Curtis Chapman se na svých dvou koncertech v roce 2002 rozhodl prostředkovat silný příběh pěti mladých misionářů, kteří se rozhodli v 50 letech kontaktovat v Ekvádoru kmen Auků. Bohužel, jejich první kontakt skončil smrtí všech misionářů. Přesto Aukové nakonec přijímají Krista, svého činu litují a vrah jednoho z nich se stává oporou v životě syna zavražděného misionáře. Celý příběh operace Auka byl v roce 2005 zfilmován a nese název Na konci světa.

Šikovní pořadatelé festivalu Lumen umějí využít situace. Termínově se shodují s festivalem Big Church Day Out v Anglii, o kterém jsme psali. Díky němu se nejenom slovenští fanoušci mohou opět těšit na australské Hillsong Young and Free. Ti zde na Slovensku vystoupí již poněkolikáté a možná to je sázka na jistotu pořadatelů. Pokud si je chcete užít živě, tak si tedy do svých diářů poznačte Trnava 7. - 8. 6.

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz