Jen Ledger se proslavila především jako bubeník a zpěvačka kapely Skillet. Nyní přichází na hudební scénu se svým sólovým projektem LEDGER. Před několika dny vydala také své debutové LEDGER EP.

„Bylo to asi před 6 lety, když jsem ve svém srdci pocítila opravdové vzrušení, abych napsala svou vlastní hudbu. Jela jsem turné se Skillet již 4 roky a viděla jsem, jak mocná hudba může být - z Ruska do Japonska do Austrálie, viděla jsem, jak hudba může měnit životy a dokonce zachraňovat životy lidí. Hudba dokáže odstranit všechny bariéry, včetně jazykových bariér a dokáže se dotknout srdce jako nic jiného. V té době jsem se zeptala Cooperů, jestli bych se mohla učit od nich a začít psát vlastní hudbu. Byli neuvěřitelně milí a Korey si mě okamžitě vzala pod křídlo. Začala se mnou psát a učit mě, jak vytvořit píseň. Nebyla jsem si v té době jistá, že by se něco takového mohlo někdy stát. Věděla jsem však, že ve svém srdci mám něco, co potřebuji dostat ven a toužila jsem, abych to jednou mohla vyjádřit prostřednictvím písní.

Měla jsem strach se vydat na sólovou dráhu. Cooperovi mě ale podporovali úžasným způsobem na každém mém kroku. Už jen to, že mi před několika lety dali šanci a vybrali mě jako bubeníka pro kapelu Skillet, mě stále udivuje! Když jsem se účastnila konkurzu, byla jsem 17-letým dítětem, neměla jsem žádný zážitek z turné, žádné životní zkušenosti, nevěděla jsem, jak mám zaplatit vlastní účty nebo dokonce jak řídit auto. Udělali si na mě čas, aby mě hudebně trénovali a pomáhali mi vést mé kroky, když jsem vstupovala do dospělosti. Udělali ze mě lepšího bubeníka a lepší ženu.

Myslím si, že v mé hudbě se nachází spousta vlivů. První věc, které si lidé všimnou je, že mám trochu pop smíchaný s rockem. Když jsem vyrůstala, poslouchala jsem různé umělce – díky mému otci jsem vyrůstala na Alanis Morissette a The Beatles, ale jako dospívající jsem milovala celou řadu umělců jako Pink, Avril Lavigne, Evanescence, Linkin Park a Blink-182 . Líbily se mi i emotivní věci, jako je Jimmy Eat World . Řekla bych, že největší vliv na mě měla Lacey Sturm, bývalá zpěvačka Flyleaf.“

 

Zdroj: www.altwire.net

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz