Zamyšlení

Každý ročník festivalu UNITED má svůj podtitul, na který jsou zaměřeny promluvy na hlavní scéně. Letošní téma zní „Srdeční záležitost“. V roli řečníka se poprvé představí Bogdan Lach, Kamil Strak a Jan „Chenza“ Šeda. Z předchozích let mohou návštěvníci znát Kateřinu Lachmanovou a Vítka Vursta. A protože na jejich slovo se můžete těšit až o prázdninách, tým pořadatelů nabízí duchovní zamyšlení i k letošním Velikonocům, mezi nimi i já. Připadlo na mě téma Ticho hrobu.

I letos si pro nás mladí lidé ze Slovenska připravili adventní zamyšlení k evangeliu na každý den. Zastavme se alespoň na chvíli v každodenním shonu a zamysleme se nad pravou podstatou adventu a Vánoc...

Připravme svá srdce na přijetí toho, který se narodí pro každého z nás!

Vstoupili jsme do doby postní. Chtěl bych se podělit o pomůcky, které nám mohou pomoci v předsevzetí, že si uděláme více času na setkání s Bohem. Jedná se o zajímavá video zamyšlení až po aplikaci přímo v mobilu...

Dělal jsem přednášku na téma Otázka zla ve světě, která bývá velmi častým argumentem proti víře v Boha. Rozhodl jsem se na tuhle otázku podívat z různých úhlů pohledů, pomocí různých osobností a pomocí různých video zamyšlení. Rád bych se o ni podělil i zde na webu.

A aby toho nebylo málo, přidáváme další vánoční dáreček a přání opět formou worship kapely Kutless! :-)

Kdo byl letos na festivalu UNITED, mohl tuto Oregonskou rockovou kapelu vidět a slyšet na živo. Proto bychom vám chtěli popřát vzpomínkou na Kutless klidné, požehnané a hudební Vánoce 2016!

Letos jsme si pro Vás připravili trošku netradiční vánoční přání! :-) Sestra Bernadeta se ve svém koutku Vánoc zamýšlí i nad vánoční písní "This Is Christmas" kapely Kutless. A tak se chceme o tohle zamyšlení rozdělit i s vámi. Přejeme pěkný poslech a počteníčko!

Adventní čas má své zvláštní kouzlo, ale přiznejme si, jak přibývá adventních nedělí, je stále těžší si najít čas na chvíli ztišení a zažít třeba to, co na nás dýchalo na jeho začátku. Proto vítám iniciativu mladých ze Slovenska, kteří píší mladým na každý den trefné zamyšlení. A myslím si, že se nad nimi pozastaví i nejeden starší. Další podobné podněty najdete v naší záložce zamyšlení.

Bible je velkou inspirací našeho života. Má to ale jednu podmínku. Že si na četbo Božího slova uděláme čas, pak k nám může začít promlouvat. Kdo udělal tuto zkušenost, najednou z tohoto bohatství může rozdávat. Když byl v roce 2012 vyhlášen Rok víry, na Slovensku se začaly objevovat zamyšlení nad texty Písma, které se čtou danou neděli ve všech katolických kostelích. Tato zamyšlení se ke mně dostávala pod názvem Aktivizačník. Začal jsem se o ně dělit a lidí, kteří jej chtěli dostávat pravidelně na email, začalo přibývat. 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz