Bible je velkou inspirací našeho života. Má to ale jednu podmínku. Že si na četbo Božího slova uděláme čas, pak k nám může začít promlouvat. Kdo udělal tuto zkušenost, najednou z tohoto bohatství může rozdávat. Když byl v roce 2012 vyhlášen Rok víry, na Slovensku se začaly objevovat zamyšlení nad texty Písma, které se čtou danou neděli ve všech katolických kostelích. Tato zamyšlení se ke mně dostávala pod názvem Aktivizačník. Začal jsem se o ně dělit a lidí, kteří jej chtěli dostávat pravidelně na email, začalo přibývat. 

Zamyšlení chodí dál i po skončení Roku víry, vysvětluji si to jejich aktuálností a oblibou. Číslo zamyšlení na tento týden je 187. Víte, co to znamená? Že se někdo o své přemýšlení o víře chce podělit s ostatními již 187 týden po sobě. A pozor, ze zamyšlení jasně vyplývá, že je nepíše žádný duchovní. A tím jsou pro mě ještě větší inspirací živé víry.

Pro jejich vzrůstající oblibu jsem se rozhodl je pravidelně umísťovat i v naší nové sekci Zamyšlení. Mám jednu prosbu. Pokud nás budou oslovovat, pomodlíme se za tvůrce těchto zamyšlení?

 

Přebíráno se svolením autora. Zdroj zamyšlení najdete zde: http://dcza.sk/

 

Připojuji videoklipovou modlitbu (nezapomeňte si zapnout titulky) za to, aby k nám Boží slovo hovořilo podobně, jako k tvůrcům těchto zamyšlení. Ale zopakuji nutnou podmínku. Musíme si na Boží slovo udělat čas. Jdeme do toho?

MercyMe - Word Of God Speak

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz