Jak mnozí z vás jistě ví, americká rocková kapela Kutless vydala v listopadu roku 2015 své nejnovější album nesoucí název „Surrender“. Nedalo mi to a tak vám přináším zajímavý rozhovor s členem kapely Kutless - Jamesem Meadem.

 

S vydáním nového alba Surrender, kapela Kutless vydala již 9 alb. Kolik let uběhlo od vašeho prvního vystupování a kde to bylo? Povězte nám něco o tom.

Dobře. Skupina Kutless začala (pod jménem Callbox) dávno, v roce 2000. Bylo to předtím, než jsme se připojili ke kapele. Ale v roce 2001 jsme se připojili a začali jsme hrát v Oregonu. Vzpomínám si na naše úplně první vystupování, na naše úplně první národní turné. Než jsme šli na pódium, měli jsme opravdu závrať, protože jsme byli hodně nervózní. Ale krátce před zahájením a vystoupením jsme přestali být nervózní.

 

 

Řekni nám něco o vašem albu, které nese jednoduchý název Surrender. Co vás inspirovalo?

Může se to zdát jako jednoduchý název, ale pojem Surrender není jednoduchá věc. V životě často chceme být hlavním vůdcem, místo abychom umožnili Bohu, aby nás vedl právě On. Tento název jsme zvolili, protože je odrazem mnoha našich životních situací a spousta písní hovoří na toto téma, které je vyjádřením i toho co jsme radostného zažili.

 

V čem je tohle album jiné, oproti předchozímu albu „Glory“?

Album „Glory“ byl náhled na nebeské chvály skrze Písmo. Všechny písně na albu „Glory“ byly zaměřené na chválu Boha zejména prostřednictvím corporate worship. Předpokládá se jako bychom byli všichni v budoucnu shromážděni v nebi. Nynější album je spíše pohledem na život očima křesťana a hudebně je tohle album mnohem rozmanitější s několika mnohem tvrdšími písněmi.

 

S kterou skupinou jste ještě nikdy nebyli na turné a chtěli byste?

Dobře, kromě Foo Fighters?? Haha…

Nikdy jsme nedělali turné se skupinou Third Day. A myslím, že by to s nimi bylo úžasné cestovat, protože oni jsou poslední z tzv. klasických headlinerů naší éry.

 

 

Jak rozdílný je život Kutless nyní oproti době kdy jste vydali své první debutové album?

No, především jsme o hodně let starší, protože to bylo již před 14 lety…

Jon Micah a já jsme jediní původní z doby, kdy začínala kapela, takže určité rozdíly jsou, když teď máte jiné členy v kapele. Máme je ale hodně rádi, lepší chlapy na hraní jsme si nemohli přát. Jon Micah a já jsme již tátové a naše děti rostou, takže to je další rozdíl oproti minulé době. A také to, poznamenalo naše cestování po turné, protože i to má určitý dopad na naše rodiny.

 

Jste kapela s devíti alby, jak si vysvětlujete vaši hudební dlouhověkost?

Když se podívám na naši kariéru, vysoké body a nízké body, jsem přesvědčen, že naše dlouhověkost je způsobena naprostým Božím plánem, který měl pro naši skupinu. Vždy jsem cítil Kutless jako Boží službu a On mě jednoduše volal k tomu, abych mu skrze Kutless sloužil.

 

Řekni mi, kdybys mohl, kterou věc bys nyní udělal jinak?

Osobně si myslím, že bych zkusil napsat více písní pro několik alb z minulých let. Mám tendenci psát tvrdší hudbu a připadne mi, jako by bylo něco, co fanouškům stále chybí.

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz