Každý ročník festivalu UNITED má svůj podtitul, na který jsou zaměřeny promluvy na hlavní scéně. Letošní téma zní „Srdeční záležitost“. V roli řečníka se poprvé představí Bogdan Lach, Kamil Strak a Jan „Chenza“ Šeda. Z předchozích let mohou návštěvníci znát Kateřinu Lachmanovou a Vítka Vursta. A protože na jejich slovo se můžete těšit až o prázdninách, tým pořadatelů nabízí duchovní zamyšlení i k letošním Velikonocům, mezi nimi i já. Připadlo na mě téma Ticho hrobu.

Milí přátelé,

jsou před námi Velikonoce – svátky, které se ještě nepodařilo naší konzumní kultuře zcela ovládnout, ale také vlastně ani uchopit. A možná ani my křesťané si trošku s těmi Velikonoci nevíme rady. Známe evangelium, známe smysl a výsledek Ježíšovy mise. Přesto, co si vlastně představíme pod velikonočním příběhem? Poslední večeři, zradu, modlitbu zoufalství, zapření přítelem, mučení, opovržení, smrt. Až nakonec třetí den – ráno po sobotě – vzkříšení. Jak mohl milující Otec nechat svého Syna tímto projít? A jak mohl být Syn vůbec schopen ten hrozný úděl vědomě přijmout? Co je to za Otce, který nechá Syna ve smrtelné křeči volat „... proč jsi mne opustil“? A proč bychom si měli vlastně takový příběh připomínat svátkem?

Ježíš prošel peklem. A to nejen obrazně, ale jak čteme v Bibli – doslova. Nezaváhal. Neutekl. Nevzdal to. Ukázal nám neskutečnou, neochvějnou důvěru v Otce. Důvěřuj Hospodinu celým srdcem, na svoji rozumnost nespoléhej. Poznávej ho na všech svých cestách, on sám napřímí tvé stezky (Přísloví 3,5). Tím se stal nejenom naším Spasitelem, ale také naší inspirací. Život je těžký. Někdy nás čeká cesta hlubokým údolím. Ale máme někoho, kdo tu těžkou cestu před námi prošel. Víme, že to udělal pro nás. Zemřel kvůli našim hříchům, a proto my už umírat nemusíme.

Nechme se Kristem inspirovat! Pojďme to zkusit společně – důvěřovat Bohu celým svým srdcem! Ať nás potká cokoliv, víme, že před námi, na konci toho hlubokého údolí, je ráno vzkříšení.

Tomáš Polívka, tým festivalu UNITED

 

Požádali jsme 3 členy našeho poradního týmu, aby pro vás nahráli svoje zamyšlení na téma Ukřižování, Ticho hrobu a Kristus ve vás. Pro spuštění videa stačí kliknout na odkazy níže:

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy:

www.festivalunited.cz

www.facebook.com/festivalunited

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz