Dnes svůj text začnu písní. Zde jsou její slova: Protože mě máš tak rád, jak jen ty můžeš mít protožes´ mi svou chtěl dat nesmírnost zakusit. Tak kdyby ses mě zeptat, kdo jsem, místo svého jména vyslovím: "Jsem jen díky, za všechno a stále díky, tobě dík." Až mi zhasne slunce svit, budu zde končit, v tobě budu dále žít na věky v tobě žít. A když se mě potom zeptat, kdo jsem, místo svého jména vyslovím: "Jsem jen díky, za všechno a stále díky, tobě dík."

Píseň můžeš najít na youtube - jmenuje se Vděčnost a autor je Pavel Jančík. Má chytlavou melodii, kterou se můžeš snadno naučit. A pak zpívat, zpívat, zpívat... Znám ji roky a s manželkou si ji často zpíváme. Ale v těchto dnech se nám zvlášť vynořila v srdcích... Jakoby nám Bůh skrze ni chtěl připomenout, že na to, co budeme ve Svatém týdnu prožívat, slavit, připomínat si, se dá v podstatě reagovat pouze jedním - vděčností. Takovou mimořádnou - sami se můžeme změnit na vděčnost. Celé naše žití se může stát jedním velkým DĚKUJI. Je to nesmírně osvobozující - protože když vím, že vše je Božím darem, tak mohu děkovat ve štěstí i v neštěstí, ve zdraví i v nemoci, unavený i plný sil, v pokleslé i skvělé náladě, při úspěchu i selhání...

Nevíme, co nás v nejbližším týdnu čeká. Nevíme, co vymyslí politici, co spáchají zločinci, či na nás nedolehne nějaká nemoc nebo zda se nebude třást zem... Ale víme, že Bůh za nás zemřel a vstal z mrtvých, takže se ničeho nemusíme bát a vždy můžeme Bohu říkat: " jsem jen díky, za všechno a stále díky, tobě dík."

Zkusíš to? Postavíš tím pevnou hráz zlu... Budeš jako Boží bojovník vzdorovat útokům nepřítele, který nás chce zahltit starostmi tohoto světa... A zažiješ nesmírnou radost z vykoupení. Staň se vděčností! Neboť Ježíš zemřel a vstal z mrtvých!

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz